Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek kell szemüveg?...

Szerintetek kell szemüveg? Bőv. Lent! SŰRGŐS!

Figyelt kérdés

0.75 dioptriás szemüveget javasol az orvos...nem rendes szemüvegnek kellene hordanom hanem csak akkor mikor már fárad a szemem: sok tanulásnál, sok tv nézésnél..stb szerintetek érdemes csináltatnom? még fiatal vagyok. 15 éves.

UI: nem mondták elé a minuszt szóval innen gondolom hogy pluszos :)

köszönöm előre is :)



2014. jan. 25. 12:55
 1/3 anonim válasza:

az idő előrehaladtával amikor idősebb leszel, ha jól tudom h. van h. magától helyreáll a szem és nem kell szemüveg. (bonyulultabb dolog, ha érdekel kifejtem. keress pm-ben).


javaslom menj el egy szemészhez - nem tudom milyen orvosnál voltál, ezt ő tudja megmondani én a gép mellől nem.


a szemüveg nem olcsó, tehát mindenképpen gondoljátok meg a szüleiddel, h. tényleg kell-e?

2014. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A pluszos szem nem nagyon áll helyre...

Ha azt érzed, hogy szükséges, akkor csináltass egy szemüveget, de ha azt, hogy nem, akkor hagyd a dolgot, vagy csináltassátok meg később. Esetleg lehet kontaktlencse még, de azt pluszos dioptriában nem javasolnám, mert az vastagabb középen, és az ismerőseim közül többen panaszkodnak pluszos lencsére, mint minuszosra.

Az én tapasztalatom is hasonló. -0,75ös lencsével kezdtem, és most -3,00nál tartok, de ez is kevés. Viszont a -0,75ös lencse közepe a fizika törvényeinek megfelelően vastagabb, mint a -3-as lencséé. A -0,75ös nagyon szúrta a szememet, de a -3as lencsét szinte meg sem érzem. Pedig ugyanaz a fajta, ugyanazzal a folyadékkal.

2014. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Még megfontolom a dolgot. :)
2014. febr. 2. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!