Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok apámmal...

16 éves lány vagyok apámmal nem igazánj övök ki ésnem enged találkozni a barátommal akivel egyeve egyutt vagyunk es megengedte az eljegyzest, elszeretnék költözni es lehet e rendörséges gyamugy nélkül? (jogasz válaszát várom legföbbképpen)

Figyelt kérdés

2014. jan. 25. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:

16 évesen eljegyzés 1 év után? Ő hány éves? Szerintem várjatok még. Sok időt kell eltöltenetek egymással, hogy ebben biztosak legyetek.

Ha nem enged vele találkozni, hogy engedhette meg az eljegyzést?

És mégis hova költöznél? Hozzá? Neki nincs családja? Vagy már vagytok olyan anyagi helyzetben, hogy saját lakásotok legyen?

2014. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

16 evesen kiskoru vagy, ha elkoltozol az engedelye nelkul, siman visszahozathat a rendorokkel.


Ciganyok...

2014. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
18évet betöltötte. már tujuk hova költöznenk. a kapcsolatunk igen biztos ahoz hogy tudjuk tovább tervezunk.
2014. jan. 25. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
és mégis miből fogtok megélni? 16 és 18 évesen még bőven iskolába kéne járni. A helyesírásod alapján rád is fér...
2014. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Higgy nekem, 1 év édeskevés ahhoz, hogy ezt tudjátok. :)

Ismerek olyat, aki 3 év után költözött össze a barátnőjével, pedig korábban is megtehették volna (16 évesen ismerkedtek meg ők is), de biztosra akartak menni.

2014. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És igaza volt az előttem szólónak, 16 évesen még tényleg nincs jogod elköltözni, hacsak nincs rá elfogadható okod (alkoholista, bántalmaz, zaklat stb.), de akkor is a gyámügy határozza meg, hova mehetsz.
2014. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Higgy nekünk, nem szekálni akarunk. Tapasztalat. Egy év még valóban nagyon kevés idő, akármennyire is úgy tűnik, hogy ő az igazi. Lehet, hogy ő az, de akkor is kell még 3-4 év, hogy megismerjétek egymás szokásait, rigolyáit. Hidd el, tényleg kell.

Ja, és 18 alatt valóban visszahozathatnak, hacsak nincs vádad ellene.

2014. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az anyukámnak apukám egy év után kérte meg a kezét.Máig is együtt vannak.Bár ők akkor 26-28 évesek voltak.
2015. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!