Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Súlyos testi sértés sértettjek...

Lomina kérdése:

Súlyos testi sértés sértettjeként ha visszavonom a feljelentést akkor szabadlábra helyezik a vádlottat?

Figyelt kérdés
az élettársam eltörte az orromat,előzetes letartóztatásba van 3 hónapja.egyéb dolgokkal is megvádoltam.ha bemegyek a rendőrségre és visszavonom ellene a feljelentést akkor szabadlábra helyezik?illetve milyen kellemetlen dolgokkal szembesülhetek?nyomozási költséget vagy ilyesmit nem varhatnak a nyakamba?

2014. jan. 25. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert a súlyos testi sértés közvádra üldözendő bűncselekmény.
2014. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor is ha az élettársam volt?és családi balhé volt?
2014. jan. 26. 17:17
 3/11 Agent Cooper ***** válasza:
A súlyos testi sértés közvádra üldözendő bűncselekmény, így a feljelentést visszavonására nincs lehetőség. Viszont helye lehet tevékeny megbánásnak, mely esetben az eljárást megszüntetik.
2014. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
letelefonáltam a rendőrségre beszéltem az előadónővel,hogy szeretném visszavonni a feljelentést,és azt mondta hogy ha bemegyek személyesen él lenyilatkozom,aláírom akkor lehetséges.még nem ítélték el,csak előzetesben van.
2014. jan. 27. 13:05
 5/11 A kérdező kommentje:
tevékeny megbánás-ezt hol és kinek kell kezdeményeznie milyen formában?
2014. jan. 27. 13:15
 6/11 Agent Cooper ***** válasza:
Az elkövető kezdeményezheti, és a sértettnek bele kell egyeznie. Az elkövető és a sértett között egy egyezségnek kell létrejönnie a sértett kártalanításáról, melyet követően az eljárást megszüntetik.
2014. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ez a mediáció?mert azt már akarta kérni de nem engedték neki.a kirendelt ügyvédje azt mondta hogy azt csinálhatom,hogy mivel élettársam nem vagyok köteles vallomást tenni ellene,és a korábbi vallomásomat sem vagyok köteles fenntartani.
2014. jan. 28. 19:26
 8/11 Agent Cooper ***** válasza:

Igen, ez a mediáció.

A kirendelt védőnek ebben igaza van, viszont amennyiben visszavonja korábbi vallomását, attól még az egyéb bizonyítékok nem fognak változni. Hozzátartozóként megtagadhatja a vallomást, de ha más tartalmú vallomást tesz, akkor könnyen belesodródhat egy hamis tanúzásba... A védő természetesen a terhelt érdekeit képviseli, ami nem feltétlenül esik mindig egybe az Ön érdekeivel...

2014. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem.köszönöm!
2014. jan. 29. 15:32
 10/11 A kérdező kommentje:
igy is volt megmondtam a rendőrségen hogy nem teszek vallomást és a korábbiakat sem tartom fent.egyéb bizonyiték nem tudom mi lehet más terhelő vallomás nem volt az enyémen kivül.ilyenkor le kell zárják az ügyet?vagy milyen alapon engedhetik ki?
2014. jan. 30. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!