Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Úgy érzem valami nincs rendben...

Úgy érzem valami nincs rendben velem, de nem tudom h mi?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok.(lány) 1 hónap múlva 15. Már 13 éves koromban kezdtem úgy érezni, hogy valami nincs rendben velem. Kezdjük ott, hogy mostoha apám lett 4 éves koromban, akivel 8 évig éltem együtt. Az az ember akkoriban tönkretette az életem. 2 féltestvéremet elüldözte tőlünk, csak azért, hogy olyan házba költözhessünk ami kisebb és olcsóbb. Folyamatosan mentális terrorban tartott, sokszor szemtanúja voltam h anyámmal összekapnak, törik a szék, a porcelántányér, az "ölj meg most azonnal" kiáltások.. És persze a fülsüketítő fejhangon való ordibálás. Így hát egyre visszahúzódóbb, zárkózottabb lettem. Egész nap a szobámba voltam, ültem a gép előtt, tanulni nem tanultam.. folyamatosan, minden ok nélkül ordibált velem, terrorizált, folyamatosan mondta, hogy g*ci vagyok, egy kis szemétláda.. Aztán elköltöztünk 8 év után. Most anyámmal élek egyedül albérletben, gondolhatjátok mennyire nincs pénzünk.. Apám le se szar, amikor anyám elvált tőle akkor elintézte apám h ne kelljen annyi gyerektartást fizetnie mint amennyit.. Sőt még azt az annyit is csak úgy utalja ha könyörögsz neki, akkor hónap végére odaadja. Anyámmal szóba nem állt 8 éve. Szóval ez a háttérsztori, hogy szerintem mitől lettem olyan amilyen. Nagyon zárkózott vagyok, nem szeretem az embereket főleg azért mert elvesztettem a bizalmam irántuk. Így hát nincs túl sok barátom, régen ki is közösítettek, akkor már kezdtem észre venni, hogy vajon miért? én más vagyok?. A mostani iskolám közössége valamivel jobb, van is egy végre igaz barátnőm, akivel egy sorson vagyunk, apja a mostohaapám teljes utánzata, így hát meg tudjuk beszélni a dolgokat. Amikor iskolába vagyok mindig felveszek egy olyan "arcot" h milyen bolond, cuki, vagyok.. De itthon teljesen más a helyzet. Nyári szünetben besötétített ablakok, 14-ig alvás (persze azért mert 4-kor feküdtem) folyton sírtam, depressziós voltam. Egyszer fent, egyszer lent vagyok, az érzelmeim teljesen olyanok mint egy hullámvasút. Anyám erre mindig azt mondja, hogy ez a kamaszkor miatt van, de érzem, hogy nem, velem valami gáz van. Sokszor dühkitöréseim vannak, ordítok teli torokból, remeg kezem lábam, csapkodok..stb. Rájöttem, hogy anyámmal nem tudok megbeszélni semmit, mert nem érti meg, egyszerűen annyi a válasz rá, hogy "ne akarjak már beteg lenni".. Szabadidőmben is, behúzom a függönyöket, inkább otthon animét nézek, és zenét hallgatok. Nem szeretem a napsütést mint minden normális ember.. Sokan mondták már, hogy genetikai hiba vagyok... Úgy érzem van több személyiségem és nem tudom melyik lennék én? A depressziós? a nevetős? Szerintem valamilyen szinten üldözési mániám is van, sokszor azt érzem figyelnek otthon, valahol kamerák vannak, amikor zuhanyzom, vagy vécézek... Nem tudom mit tegyek? úgy érzem több személyiség vagyok.. teljesen magamra vagyok utalva..
2014. jan. 27. 17:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem egyszer gondolkoztam öngyilkosságon, h legszívesebben elfutnék az élet nehézségei elől, teljesen felesleges a létezésem..
2014. jan. 27. 17:54
 2/4 anonim válasza:
100%

Hát akkor összepacsizhatunk azért mert én is rengetegszer gondoltam az öngyilkosságra illetve nem szeretem a napot, inkább anime és zene dee......most nem én vagyok a lényeg hanem Te. Ne érezd magad másnak mert olyan vagy mint a többi ember. Gratulálni tudok csak hogy legalább öszinte vagy az életeddel kapcsolatban. DE.....megmondom hogy miért vagy depresszios. Lehet hogy erre te is gondoltál lehet hogy nem de én is elmondom neked. A gyerekkori emlékeid az okok. De nagyon is. AMIRÖL TE EGYÁLTALÁN NEM TEHETSZ. NEM NEM TE VAGY A HIBÁS. ÉS NE ÉREZD MAGAD KÜLÖMBNEK MERT NEM VAGY AZ. TE is egy ember vagy csak sajnos az emberiség olyan hogyha már nem olyan vagy mint Ök akkor kiközösitenek amikor nem is ismerik a háttered. Mert mindenkinek van egy magánháttere. Lehet hogy ismernek de nem a multadat. És e miatt elitélnek, kitaszitanak, vagy esetleg lenéznek. Ne törödj velük, mert nem éri meg. És most mondok neked valamit: Felejts el a multat, élj a jelennek és ne gondolkozz a jövőn. Igen nagyon nehéz megteni de csak igy lehet élni, mert ha mindig azon stresszelsz ami már megtörtént vagy még meg se történt nem fogsz előrébb jutni. Igen könnyű mondani, de nehéz megtenni, de nem lehetetlen. Ez igy van. Én is sok mindent átéltem. De tovább megyek nem foglalkozok a multal sem a jövövel csak és kizárolag a jelennel.

Igen mindenkinek vannak hibái...ez a természetes.

A barátnöddel mondjuk nyáron legyetek együtt, probáljatok pozotivan gondolkodni, legyetek vidámak hiszen nem a Világ összes problémái a tiétek. Még fiatalok vagytok tehát ÉLJETEK. Nehéz "út" vár elöttetek de együtt menni fog, mert mindent lehet. Csak elöre nézzetek ne hátra.

Ismételem magam: Nehéz lesz, de menni fog. NE ÉREZD MAGAD MÁSNAK!!!!!! NEM VAGY MÁS!!! CSAK ÖK NEM ISMERNEK !!! TE KÜLÖNLEGES VAGY!!!!!!!!!

Sok sikert kivánok mint mondtam nehéz de nem lehetetlen

(Saját tapasztalatbol mondom, mert én is átéltem sok minden hasnlot...)

2014. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.. Igen én is sokszor mondom magamnak, hogy felejtsem el a múltat mert az már elMÚLT, ezt az elmém is jól tudja mivel abból a rengeteg szörnyűségből sok mindent elfelejtettem, kizárta a memóriám.. Csak az a baj, hogy ahogy írtad ez nagyon nehéz. És az is baj, hogy a barátnőmnek nem nyíltam meg ennyire ezért még mindig egyedül vagyok.. és úgy érzem, hogy egy kéz sincs aki felhúz engem, de rengeteg van amik meg lehúznak. így minél több kéz lesz aki lehúz engem, annál hamarabb esek a gödörbe, és roppanok össze..
2014. jan. 27. 20:37
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Azóta javult valami?

Ha gondolod, átbeszélhetjük a dolgokat, én is pontosan hasonló dolgon megyek keresztül mióta élek...

Segíthetek neked....

Ha gondolod, írj... :)

2016. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!