Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van még esélyem ide beiskolázn...

Van még esélyem ide beiskolázni? (felvételi)

Figyelt kérdés
58 pontom lett de 4,7-es az átlagom 7. év végén és 4,69 8. félév végén szeretnék bejutni a József Attila gimnáziumba de nem tudom hogy van-e rá esély ha nincs akkor a szent Margitba van?

2014. jan. 28. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Az az 58 pont nagyon kevés.. ilyen átlaggal hogy sikerült ez? izgultál? :S


Nem tudom, hány ponttól hívnak be szóbelizni, de oda járok, ha akarod, megkérdezem. A szóbeli eredménytől is függ, hanyadik leszel a listán, tehát még van remény. :)


Egy JAG-os diák

2014. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem pont határon leszel, hogy behívnak-e, vagy nem. Ha behívnak, akkor a szóbelin múlik minden :) Ha bármi kérdésed van a sulival kapcsolatban, írj nyugottan!

Szintén JAG-os diák :)

2014. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
uuuh köszi mind2-nek :)
2014. jan. 30. 17:59
 4/5 anonim válasza:
én is a József Attilába szeretnék menni, nekem 70 pontom lett, és a félévi átlagom 4,4. Azzal van esélyem?Igazából tesiből vagyok 3as az lerontja kicsit. Meg akik odajárnak, tudnátok pár dolgot még mondani arról a suliról?a tanárokról? megköszönném:)
2014. febr. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

58, 70 ponttal is van esélyetek bekerülni. A 3-asokat nem szeretik, de mondjuk tesiből... Az kb. senkit nem érdekel szerintem. :D De nem ez a lényeg. Jönni fog még a szóbeli felvételi, az is sokat számít. Arra készüljetek fel nagyon jól, legyetek magabiztosak, nem kell izgulni (jó hogy mondom, így is izgulni fogtok. :) de nem kell!). Nem harapnak a tanárok, ráadásul ők is tisztában vannak azzal, hogy a felvételizők idegesek.


A szóbeli felvételi egyébként, ha nem speciális tagozatra mész (biológia, angol haladó), akkor egy sima bemutatkozó beszélgetésből, valamint egy szövegismereti tesztből áll, ami úgy néz ki, hogy kapsz (húzol a sok közül) egy novellát (eddig mindig Kosztolányi novella volt), van kb. 15 perced elolvasni és minél több információt megjegyezni belőle. Általában kérik, hogy mondd el a tartalmát, majd kérdeznek belőle, igaz-hamis, idegen szavak magyarázata, ilyenek.


A tanárok legnagyobb része jól tanít, többségük vicces, jó fej, de persze minden iskolában vannak rossz tanárok is, akiket ugyanannyi esélyed van kifogni, mint a jókat. De nem kell aggódni, a rosszabbak sem olyan rosszak. :) Ez egy jó suli.


Ha még kérdésed van, írj privátot nyugodtan! :)

Üdv, első voltam.

2014. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!