Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kedves kerdezok, nektek...

Kedves kerdezok, nektek "párotok" van? Van itt olyan akinek esetleg felesége vagy esetleg férje van? . Azonos nemueknek parjuk van, de lehet hogy en rosszulfogom fel a dolgokat

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 00:57
 1/4 anonim válasza:

Nekem feleségem van, a feleségemnek pedig férje. Úgy gondolom, értem, hogy mire gondolsz, de ez a világ ilyen, legalábbis ez idő szerint. Gondolom, azért használják sokan a "párom" kifejezést, mert kellemetlenné vált az élettárs, illetve a barát, barátnő kifejezés, mert nem hat valami komolyan. Ha azt mondja valaki, hogy a párom, társam vagy akár a lelki társam, azzal azt szeretné kifejezni, hogy a másik személy fontosabb a számára, minthogy a fentebb említett profán kifejezéssel utaljanak rájuk.


Nem gondolom, hogy rosszul fogod fel a dolgokat, bár erről tuti, hogy megoszlanak a vélemények. Én a magam részéről nem hiszek abban a szeretetben, amelyik nem hajlandó elkötelezni magát, hanem fenntartja magának a jogot arra, hogy bármikor kitáncoljon a kapcsolatból. Ugyanakkor, a házasság is csak akkor ér valamit, ha a felek valóban elkötelezettek egymás felé. Az a házasság, ahol a felek nincsenek elkötelezve, kívülről nézve hiteltelen, belülről pedig börtön. Véleményem szerint az ilyen hiteltelen házasságok járatták le a közfelfogásban a házastárs, férj, feleség fogalmakat, valamint magát a házasságot. Persze, a gyakorlat azt mutatja, hogy az elkötelezetlen kapcsolatok még több boldogtalan embert hoztak létre, a családok elvesztették a stabilitást, a született gyerekek pedig gyökértelenekké váltak, felnőve inkább sodródnak a társadalmi áramlatokkal vagy deviáns magatartást vesznek fel. Nyilván szerepe van a személyes akaratuknak, de a csonka, illetve az instabil családokban felnövő gyermekek eleve nagyon hátrányos helyzetűek.


Amit az azonos neműekről írtál, kiegészíteném azzal, hogy az azonos nemű párok, abban az értelemben párok, ahogy az anyacsavarnak az anyacsavar, porzónak a porzó, anódnak az anód: ketten vannak.

2014. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kedves Asperrimus..


Koszonom az alaposan megfogalmazott velemenyedet.

Sok pros and cons valaszra nem szamitok..

A tema nem olyan popular mint.....mit vegyek a paromnak az .. ect.

2014. jan. 29. 09:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez csak egy megfogalmazás, semmi több. Nekem feleségem van, de ez hosszú, egyszerűbb azt mondani, hogy a párom, a nejem, az asszony. Ettől még ő nem lesz kevesebb, mint ahogy több sem lenne attól, ha hites feleségemnek szólítanám.


Mondd, kérdező, neked miért derogál a "pár" kifejezés?

2014. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Párommal tervezzük a házasságunk"


olvastam itt egy kommentben, amugy erdekesnek talalaom, hogy neked is feleseged van a hosszu kifejezes ellenere...

2014. jan. 29. 18:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!