Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Irtunk matekból és ez a...

Irtunk matekból és ez a feladat benne volt! Hogy kell az ilyet megcsinálni?

Figyelt kérdés
Egy ornitológus megfigyelte, hogy a területén élő 200 szarka 60%-ának a farka tarka, 70%-ának hosszú a csőre. A tarka farkú és hosszú csőrű szarkák aránya az összes szarkához viszonyítva 40%. Hány egyed van, amelyiknek rövid csőréhez egyszínű faroktollazat tartozik?

2014. jan. 29. 18:08
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
77%
Szita.
2014. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fölrajzolsz egy 3*3-as táblázatot.

Sorok: tarka, egyszínű, összesen

Oszlopok: hosszú, rövid, összesen

Kitöltöd a táblázatot.


Hol akadsz el?

2014. febr. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ott akadok el hogy mi a logikai szitát nem is tanultuk! :D Megmutattuk egy másik matektanárnak Ő is azt mondta h azzal kell , de mi nem tanultunk róla semmit a 4 év alatt (és elég jó vagyok matekból). :D
2014. febr. 3. 21:08
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
77%
Levonod a tarka farkúakat, levonod a hosszú csőrűeket. A tarka-hosszút így kétszer vontad le, egyszer hozzá kell adni, stb...
2014. febr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Úgy értettem, hogy az általam javasolt megoldást követve hol akadsz el? Rajzold le a táblázatot, és minden egyszerűvé válik. Sajnos nem élőben ülünk itt,mert egy papíron, ahogy kész a rajz, megértenéd.


(Én nem a szita formula alkalmazását javasoltam, bár azzal sincs semmi baj)

2014. febr. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!