Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha hamisan vádolna...

Mit tehetek ha hamisan vádolnak, tulajdon elleni szabálysértéssel? (állítólag egy benzinkúton valakitől elfújt a szél egy húsz ezrest és én felvettem és elhajtottam vele. )

Figyelt kérdés
Sürgős!!!
2014. jan. 30. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit, nem neked kell bizonytani, hogy ártatlan vagy, hanem a hatóságoknak, hogy bűnös vagy. Ha benzinkúton történt, akkor azt tuti felvette valami kamera, onnantól meg egyértelmű a történet.
2014. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jogrendszer olyan - egyelőre - Magyarországon, hogy nem a "vádlottnak" kell az ártatlanságát bizonyítani, hanem a vádlónak a bűnösséget.


Így aztán ha valamivel bizonyítani tudják - pl. videofelvétel, több tanú egybehangzó állítása - akkor bajban vagy.

2014. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A videofelvétellel mégis mit tudnak bizonyítani?? Azt, hogy a szél egy homályosan látható papírdarabot fújdogált a földön és ő felvette? Ne röhögtessetek már!
2014. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vazze, jó, hogy nem akarod lefolytatni a tárgyalást itt helyben.


Van olyan videofelvétel, ami bizonyító erelyű, és van, ami nem. Nyilván, ha nem látszik rajta, hogy pontosan mi történik, akkor nem bizonyít semmit. De ha a szomszéd autóból valaki készített egy tökéletes felvételt, amin egyértelműen látszik, hogy mi történt, akkor az lehet bizonyító erejű. Ne menjünk bele ennyire a részletekbe.


A hangsúly azon van, hogy van-e bizonyíték ellene.

2014. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az "erelyű"-ért pedig felpofoztam magamat. Korán van még.
2014. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!