Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha lehet, hogy...

Mit tegyek ha lehet, hogy ellopták az irataimat? :/

Figyelt kérdés
Délutáni iskolába járok, ezért ma is már elég fáradtan jöttem haza a busszal. Felszálltam és zsebre vágtam az irattartómat (benne volt a személyim, diákom, bankkártyám, tb kártya, lakcím kártya, helyi és távolsági bérlet, minden...) Kb fél úton leült mellém egy elég furcsa emberke és a mellette lévő ülésekre még 2 haverja... Hallottam, hogy rólam beszélnek, de nem foglalkoztam velük. Elég bunkók voltak. Amikor leszálltam is rólam beszéltek és bámultak is... Ezután olyan furcsa hiányérzetem lett, belenyultam a zsebembe de nem volt ott az irattartóm... A buszmegállóban megnéztem a taskamat és abban sem volt.. Mivel egyszer már jártam így és akkor meg is találta a buszsofőr és vissza is kaptam ezért ugyanazt tettem mint akkor: felhívtam a volánt de nem találtak írattartót a buszon... Még holnap szétnézek a buszmegállóban, de mit tegyek ha nem találom meg? Tegyek feljelentést? Mennyibe kerülne mindent újra csinaltatni? Szerintetek is azok az emberkék vitték el? Mit kezdhetnek az irataimmal? :( :/

2014. febr. 3. 23:30
 1/1 Agent Cooper ***** válasza:

A bankkártyát mielőbb le kell tiltani, mert könnyen visszaélhetnek vele!

Utána bejelentést vagy feljelentést kell tenni az iratok eltűnéséről a lakóhely szerinti rendőrkapitányságon. A bejelentésről a rendőrség jegyzőkönyvet vesz fel, amely birtokában el lehet kezdeni az iratok pótlását. Pár ezer forintba biztos belekerül az iratok pótlása, és szerintem nem is lehet mindegyiket egy helyen intézni.

2014. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!