Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkor most mit is tudunk Sisiről?

Akkor most mit is tudunk Sisiről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a Romy Schneideres film eléggé hamis képet fest le róla és Ferenc Józsefről. De mindenhol azt olvastam, hogy nagyon szabadelvű volt, nem szerette a kötöttségeket, imádott lovagolni.. ehhez képest a képeken mindenhol nagyon zárkózottnak, búskomornak tűnik. És azt is tudom, hogy azért nem mosolygott, mert rosszak voltak a fogai. Azt olvastam ez azért volt így, mert túlságosan is szerette az édességeket. De hát 50kg volt és a derekát is 50-52cm-re húzták be, tehát nekem ez így egy kicsit ellentmondásos. Akkor ő valóban ilyen magának való volt?

2014. febr. 6. 16:41
 1/3 anonim válasza:

Nem azért voltak rosszak a fogai, mert szerette az édességeket, hanem azért mert higannyal kezelték.


Tényleg egy kicsit magának való volt. A mai fogalmaink szerint evészavarral (nem feltétlen anorexiával, inkább exorexiának mondanám -- annak, hogy mi az exorexia, utána tudsz járni a neten), talán más pszichés zavarokkal is bizonyosan küzdött.

2014. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A filmben csak a nevek ülnek.A többi mind hülyeség.A képek róla…hát…abban az időben a nők háromnegyede volt búskomor a képeken.A fogai meg ritkásak voltak.Az édességet szerette az igaz de volt akaraterője megállni.Gyakran tartott tejkúrákat→3 napig csak tejet iszik 4-dik napon eszik rendesen és ez így ment.Naponta 3-szor méreckedett,→Franciska Feifalik segédkezett.

Reggel este megmérte Franciska a császárné derékbőségét,vádliját és combját.Sokat diétázott.Így mindig 45-50 kg és 172cm-es magas volt.

2016. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Sissi trilógiából nagyon sok minden nem igaz. Ferenc Józseffel nem voltak boldogok, illetve az elején igen, a fogai pedig a cigarettától voltak rosszak, illetve egyéb dolgoktól, szerette az édességet de ha megevett pl. egy tál smarnit, akkor utána 2-3 napig narancs kúrán vagy tej kúrán volt. És egyébként abban az időben nagyon nem volt még divat a fotókon illetve a festményeken mosolyogni. Hogy magának való volt-e az azért kérdéses, hiszen te is zárkózott lennél ha a férjed egy ország feje lenne, anyósod utálna, és konkrétan semmi kedvedre valót nem tehetnél az életed alatt, mert tiltja az etikett. Egyébként rengetek festmény illetve fotó is van amin mosolyog. (Bécs-Hofburg Sisi museum. Ott elég sok érdekességet meg lehet tudni róla, pl hogy tetoválása volt a bal vállánál hátul egy vasmacska, hogy cigarettázott, illetve drogozott, persze azt akkor régen még gyógyszernek írták fel, nem azért hogy órákon keresztül csillagokat láss)
2016. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!