Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a kombinált fogadás értelmét?

Figyelt kérdés

Hali!

Valaki elmagyarázná nekem a kombinált fogadás értelmét? Csak arra lennék kíváncsi, ha tegyük fel 4/6-ban rakok fel alaptéttel egy mixet (15x100ft), 6-ból csak 4 meccs jön, hogyan számítsam ki hogy mekkora lehet a minimális nyereményem? 100 forinttal szorozzam az odds-okat? Vagy esetleg 1500 forinttal? Sosem értettem ennek a lényegét, előre is köszi.



2014. febr. 7. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A kombinált fogadás lényege, hogy bármelyik meccs veszít, buktad a pénzed, viszont ha mindegyik nyer, az oddsokat össze kell szorozni, majd ezzel a számmal megszorozni a fogadott tétet, és ez lesz a nyereményed.
2014. febr. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A 4 legalacsonyabb oddsot és az alaptétet (100 Ft) összeszorzod. Így jön ki a minimális nyeremény, ha legalább 4 meccset eltalálsz a 6-ból.
2014. febr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló a teljes kötésről beszél. A kérdező a 4/6 kombinációt kérdezte. Az 6 meccs, amiből 2 mehet el.
2014. febr. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. febr. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második mondja jól.
2014. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Senki nem írta jól.

Nézzük a 4/3-ast, mert azon egyszerűbb elmagyarázni.

Itt 4szeres az alaptét szorzó, tehát mondjuk 4*200ft-ot kell fizetned.

Azért 4szer, mert a 4 meccsből vállalsz 3 eltaláltat legalább. És ez 4 féle képpen következhet be:

123 - A 4est bebuktad.

234 - Az 1est bebuktad.

134 - A 2est bebuktad.

214 - A 3ast bebuktad.

Tehát ha csak 3at taláész el, akkor ezek közül csak az egyik vertió nyert, a többi vesztett.

És a nyertem "sor" szorzóit ÖSSZEADOD, és ezt szorzod az alaptéttel.

Tehát: tegyük fel, hogy az első sorunk nyert csupán, tehát at 1,2,3. Ha mindegyiknek 2es az odds-a (az egyszerűség kedvéért) akkor a nyereményed (2+2+2)*200ft, azaz 1200 ft. Persze ez bruttó nyeremény, ebből vomd le a 800-at, amit befizettél, tehát tisztán 400ft-ot nyertél.

Ezt a fogadási formát csak magas oddsokkal érdemes játszani, mert ha mondjuk 1,3-as oddsokkal csinálod, akkor a nyereményed nem éri el a befizetett összeget sem.

Kis oddsokkal tehát nincs sok értelme, csak biztonsági játék, de ki áll már úgy hozzá, hogy csak 3 találata lesz. :)

VISZONT: Ennek a fogadásnak a negatív oldala, hogy ha mind a 4et eltalálod, pont a felét fizeti annak, mint ha csak simán játszottad volna meg 1 szelvényen a 4 eseményt, és 800ft-ot tettél volna rá.

Gogy miért:

4 találatnál mind a 4 sorod nyer. Így a nyereményed 4*1200, tehát 4800ft. (bruttó 4000)

Ha ezt nem 4/3-ban adtad volna fel, akkor a példánknál maradva 2*2*2*2*800, azaz 12800ft ot nyertél volna. (bruttó 12000) Igat, hogy itt 1 hibás tipp esetén 0 a nyeremény.

Így hát hibátlan szelvény esetén bosszankodhatsz, hogy miért így adtad fel. :)

Remélem érthetően írtam, ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

2014. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egy dolgot rosszul írtam, tehát nem a felét, hanem csak az 1/3-adát nyered, ha mind a 4 bejön. Nettó 4ezret a nettó 12ezer helyett.
2014. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!