Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miből gondolja az ember hogy...

Miből gondolja az ember hogy mi többek vagyunk egy kavicsnál?

Figyelt kérdés

Nekünk van agyunk, és gondolkodni tudunk + szerves anyagok vagyunk. Rendben, de ez mitől jogosít fel bennünket hogy nekünk lehessen "túlvilági életünk"?


Ilyenkor jön a válasz, hogy mivel nekünk van "lelkünk". Ezt a marhaságot ki találta ki? Miért nevezzük léleknek azt amit az agy ad? A személyiségünket, viselkedésünket mind az agy határozza meg. Ott raktározódnak el az információk melyek az életünk során alakítanak minket, és amit személyiségnek nevezünk.


Mi ugyan úgy hozzá valók vagyunk a körülöttünk való világhoz, semmivel sem vagyunk többek ebből a szempontból mint más dolgok.


Tegyük fel a zöldségek is tudnának gondolkodni, akkor mondok rájuk is egy példát:


A Paradicsomot és a paprikát aprítják a lecsóba. A paradicsom megkérdezi:

-Ugye vár rám valami a túlvilágon?

-Miért várna? -kérdezi a paraszt

-Hát mert én lédúsabb vagyok mint a többiek.


.. Ugyan ez nálunk:

-Ugye lesz valami az élet után nekem?

-Miért lenne? -kérdezi "isten"

-Mert én nekem van lelkem és én élőlény vagyok és....


Ha belegondolunk a "lélek" meg az hogy magunkat elkülönítjük a nem élő dolgoktól + a biblia és minden ilyen kitaláció csak erősíti a hitet hogy hiszünk az élet utáni létben.


De most komolyan, lélek?


Ha leklónoznának nyolc-száz példányban téged, senki sem mondaná meg ki az igazi. Mindegyik ugyan olyan lenne, ugyanúgy viselkedne, hisz az ember csak részecskékből/atomokból áll csakúgy mint a többi dolog a világon és ezáltal minden utánozható. Szóval hol is van ilyenkor a lélek?


Az emberek egyszerűen FÉLNEK a haláltól és nem KÉPESEK beismerni hogy NINCS élet a halál után sem ISTEN.


Ha bele gondolunk, ezeket az egész történeteket csak kitalálták, hiszen mindig csak beszélnek róla, ahelyett hogy valaki látná a valóságát is.


Régen boszorkánynak neveztek ki egy embert és onnantól az az is volt. Ha valaki megkérdőjelezte hogy valóban az-e azt hülyének nézték... aztán végül is kinek lett igaza? Hát persze hogy nem volt boszorkány a nő csupán mindenki olyan hülye volt hogy ezt be is vegye mivel hiszékenyek az emberek.


Az egyetlen ok amiért a lélek és a "meny" ország ki lett találva az a halál. Ha az emberek nem tudnának a halálról valamilyen módból kifolyólag akkor nem is lenne ez probléma az emberek nem félnének és nem találnának ki ilyen sztorikat amit több ezer évvel később már szinte mindenki bevesz (azaz most)



2014. febr. 10. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog amit leírtál. Én is szoktam ilyeneken gondolkodni, de nem jutottam el arra a szintre hogy egyáltalán ne higgyek istenben. Pedig a Biblia is csak egy könyv, és senki sem tudja 110 %-ra hogy igaz e a tartalma.


De talán jobb ha nem agyalok ezen mert úgysem jövök rá az igazságra.

2014. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha bele gondolunk mennyi virág száradt már el az évmilliók folyamán, azt gondolod hogy többre volt teremtve?


Ha lenne valami is az élet után akkor az biztosan olyasmi amit nem ismerünk és nem is érthetünk, mivel hogy nem is lenne akkora agyi kapacitásunk.


Az ember mindig a saját tudatából építkezik/gondolkodik.


Az ősember aki a barlangban éli az életét, az sem tudhatja milyen a külvilág, csupán elképzelései lehetnek, de azok is tévesek mivel ő odabent csak sziklákat látott így kívülre is csak sziklákat tud elképzelni.


Megérteni a halált/világot ezerszer olyan nehezebb, mint az előbb leírt ősembernek elképzelni a külvilágot.

2014. febr. 11. 15:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor pedig az ősember kimerészkedik a sötét barlangból ahonnan eddig csak a külvilág árnyait látta, és amire azt hitte hogy a valóság, saját sötétsége miatt nem képes meglátni a kinti világot teljes valójában mert a nap elvakítja a szemét. Idő kell amíg megérti amit a nap fénye elé tár. Tehát nem lehetünk biztosak abban hogy attól mert jelenlegi tudásunkkal nem bírunk felfogni egy tant, attól az még nem úgy van.

Ha pedig van túlvilág... Az ember amikor felébred, tudatára ébred annak hogy csak álmodott és az álma nem a valóság volt. Hasonlóan amikor az ember meghal és meglátja a túlvilágot tudatára ébred annak hogy a földi élete csupán az álomhoz volt hasonlatos.

2014. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hallod te is nagyon unatkozol. Azt a qurva azért ez nem semmi okfejtés :))) Te meg a kavicsod és a paradicsomaid :)))) Jujjj
2014. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!