Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel foglalkozik az irodalmár?

Mivel foglalkozik az irodalmár?

Figyelt kérdés
Nem tudtam melyik témahoz írhatnám ki.

2014. febr. 11. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

irodalmár, literátor (főnév)


1. Tudományos, irodalmi: Az irodalom szakértője; olyan íróember, aki az irodalom, különösen a korabeli irodalom filozófiai, eszmei, esztétikai kérdéseivel foglalkozik.


A nagy író egyben irodalmár is, ezért sok időt tölt kortársai stílusának elemzésével. A literátor sok időt fordít szépirodalmi művek olvasásával.



2. Tudományos, irodalmi: Irodalomkutató, aki a szépirodalom történeti fejlődésével, a múltban élt nagy írók, költők munkásságával foglalkozik.

2014. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rákerestem, ezt a szöveget meg is talátam, más megfogalmazásra gondoltam. Meg hogy akkor, ezzel hogy lehet elhelyezkedni?
2014. febr. 11. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Az irodalmár semmit nem csinál csak gondolkodik, elmélkedik a világ dolgairól, majd ezek közül valamit le is ír.


Ugye milyen hasznos munka? Sokat tesz hozzá a társadalomhoz.


Hogy lehet e vele keresni az más kérdés.

2014. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Penzt keresni ugy lehet ezzel, hogy az egyetem alatt kialakitott kapcsolati rendszer segitsegevel az elmelkedeseket amiket leir, kiadjak, es az utan kap penzt.

Megelni csak ebbol szinte lehetetlen, ezert van az h a legtobb ilyen embernek van "rendes allasa" is, pl. tanit egyetemen, leszerzodik egy cikksorozatra valamelyik folyoiratba, stb.

2014. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Juhász Anna is irodalmár+ mellette kultúrális menedzser. Ebből már meg lehet élni? Neki hogy sikerül?
2019. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!