Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi kell egy óvónői szakmához?

Mi kell egy óvónői szakmához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves vagyok és lassan el kéne döntenem hogy mi leszek ha nagy leszek. Nagyon szeretem a gyerekeket ezért eldöntöttem óvónéni leszek. Megtudnátok nekem mondani hogy mi kell egy óvónőnek? És ha tudtok jobb szakmát az óvónőnél (ami gyerekekkel foglalkozik) Akkor azt is írjátok le légyszi! Előre is köszönöm! :)

u.i.: Nincs jó hangom és nem játszom hangszeren... :(


2014. febr. 11. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ahhoz, hogy óvónő lehess főiskolát kell végezni, óvodapedagógus szakot, ami 3éves. Énekelni meg kell tanulni, de még bőven időd, hogy csiszolj a hangodon. Az sem árt, ha megtanulsz valamilyen hangszeren játszani. A furulyát ajánlom, mert az óvodap. szakon kötelező, és viszonylag könnyen tanulható.

Ha kisebbekkel szeretnél foglalkozni, akkor lehetsz "bölcsis néni", ahhoz kisgyermekgondozó, és - nevelő szakot kell végezni. Ezt OKJ-s és főiskolai képzés formájában is el lehet végezni. Ettől függően 2 vagy 3 év.

Az idősebekkel (6-10évesek)tanító foglalkozik, ehhez 4éves főiskolai képzés szükséges.

2014. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Most a tesómmal meg akarunk tanulni gitározni az is jó az óvónőhöz?

Tanár nem szeretnék lenni inkább kisebbekkel szeretnék foglalkozni. Még a bölcsi is szóba jöhet de inkább óvónő! :)

2014. febr. 15. 19:08
 4/4 anonim válasza:
54%

Én mint pályakezdő óvónő, azt tanácsolom jól gondold meg, hogy belevágsz. Ma már nem olyanok a gyerekek mint amikor még mi voltunk gyerekek. Sokkal nehezebb velük, rengeteg türelem, kitartás, elkötelezettség kell hozzá. Attól hogy elvégzel egy főiskolát még nem jelent semmit. Amikor majd ott leszel 20 gyerekkel és ki kell találnod milyen foglalkozást készíts ami kitölt 45 percet és nem kapsz segítséget, mert azt várják tőled, hogy amit a főiskolán tanultál azt mutasd meg. Szó szerint semmire se mész vele. Mindig azt mondták nekem majd a gyakorlatban megtanulod. Ez így is van, a gyerekekkel mindig kijöttem a követelmények a szülők a nehéz esetek. Na nekem meg a főnököm (aki egyben a kollégám) semmi se jó neki, más óvdákban a gyakornokokat segítik nem pedig elvárják h rögtön 10 éves tapasztalatod legyen. Azért lettem óvónő mert imádtam az én óvónénimet és olyan szeretnék lenni mint ő. De a mai világban már lehetetlen. A gyerekek már egyszerűen bármit megtehetnek, értetlenek amin nincs gomb vagy érintőképernyő nem érdekli őket, az egymás öldöklése, csúfolása árulkodása az élteti őket, egyszerűen gázok. És hiába szeretném megváltoztatni képtelenség míg a kolléga nem támogat. Az óvónőségben meg pont ez a rossz, hogy osztozkodni kell a csoporton nem az van amit te szeretnél. Sokat fog fájni a fejed ha olyan kollégád lesz aki sz*rba se veszi a stílusod, vagy hogy mit szeretnél csinálni. De ha mégis úgy döntesz, hogy véghez viszed a terved akkor sok kéz és lábtörést kívánok hozzá. Ja és még valami. Számíts arra, hogy ha óvónő leszek akkor hazaviszed a munkád. Nem 6 órát fogsz dolgozni az oviban és a munka végén leteszed a lantot. Majd otthon szépen készülsz másnapra gyártod a foglalkozáshoz szükséges eszközöket ami nem fél óra lesz és lesz olyan is hogy a 20 gyereknek mind meg kell csinálnod ugyanazt. Tehát nem elég csak egy gitározni tudás legyen késügyességed, légy kreatív jó ötleteid legyenek egy foglalkozáshoz. A tanítónéninek ott a tankönyv és a munkafüzet neked csak annyi lesz ott hogy pl.: ősz. és ennyi szedd össze ami belatartozik és fokozatosan mindent meg kell velük "tanítanod".

Manapság kevés a gyerekszeretet, nem a sajátod, nem a testvéred hanem más gyereke. Inkább gyereknek kell lenned ahhoz hogy megértsd a mai gyerekeket, mert több gondjuk van mint nekünk volt ezért ilyen gázok, sajnos.

2015. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!