Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Vaterán licitálok annyiért...

Ha Vaterán licitálok annyiért vehetem meg az árut amennyiért licitáltam?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha te nyered meg, akkor igen + pk
2014. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
persze ha nincs minimálár
2014. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha licitálsz, akkor nincs értelme annak, hogy "megveheted".


Ha licitálsz, akkor vételi ajánlatot teszel, tehát ha a tiéd a legmagasabb licit, akkor MEGVETTED, nem megveheted.


Ha nem a tiéd a legmagasabb licit, akkor nem veheted meg, hanem más fogja megvenni.


Természetesen mindez csak akkor érvényes, ha nincs minimál ár, vagy fölötte van a licit.

2014. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Jelenleg 4 telefonra licitáltam és 5nap múlva jár le az aukció, ha tegyük fel én nyerem meg mind az 5-öt akkor vissza tudom mondani?

2014. febr. 19. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. A Vatera üzletszabályzata elég egyértelmű ebben a kérdésben:


A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló 211.§-ban rendelkezik a kérdésről. A törvény értelmében az a vevő, aki egy aukciós oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, a licittől a későbbiekben nem állhat el. Az eladónak a vatera.hu oldalra feltett ajánlata szerződéskötési nyilatkozatnak minősül, vagyis ha a termékre licitáltak, az eladási szándéktól elállni már nem lehet. Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön. Így a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni. Az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.


Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni. A Vatera piacterén a nem teljesítő felhasználót negatív jelzéssel lehet illetni, amennyiben vállalt kötelezettségét nem teljesíti. A negatív visszajelzések alapján a Vatera akár ki is zárhatja a felhasználót a piactérről.

2014. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm.:)
2014. febr. 19. 20:05
 7/7 anonim válasza:

DE IGEN!

Jogod van elállni az adásvételtől?

VISZONT ha te vagy az eladó akkor meg kell szerezned amit eladtál és oda kell adnod, vagy akár kártérítést is kell fizetned!

2014. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!