Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hiszel a 2012-es világvégében?...

Hiszel a 2012-es világvégében? Szerinted tényleg világvége vagy csak spirituális megújulás?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem humbug. Nem lesz világvége, új időszámítás kezdődik a maja naptár szerint és ezzel kifújt.
2009. dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem is ugyan ez
2009. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Remélem az utóbbi. Meghalni még nem akarok,de egyre jobban utálom az embereket, nem ártana egy "nagytakarítás". Bármi is fog történni, remélem,csak jobb lesz, mit a mai világ. Én nem bánnám.
2009. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem hiszek benne. Elvégre a maják se jegyezhették fel az örökkévalóságig a naptárjukat! Egyszer úgy érezték, hogy most abbahagyják, én ennyit látok az egész történetben.
2009. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
a világnak nem lesz vége a földön az élet kisebb pusztulásra van ítélve 2022-ben megszűnik a pusztulás a földönkívüliek megmentik a földet.......
2010. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem spirituális megújulás lesz...mondjuk nekem van vele kapcsolatban valami megérzésem, nem vicc
2010. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne igyál annyit és elmúlik.
2010. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 futar48 válasza:

Sziasztok!

Új vagyok ezen az oldalon és engem is érdekel ez a téma.

A maják jósoltak, de nem vaktában. Az, hogy a mai ember a naptárakat böngészi és nem lát mást, minthogy ha vége a számolásnak, akkor előröl kell kezdeni, mert nincs más útmutató a számára. Ez kicsit korlátoltnak tűnik, még ha nagy tudós is hasonlókat mond. Fizikai síkon mozog -szerintem- az emberek 95%-a és csak ebből a szemszögből képes nézni, látni, gondolkodni és fogalmazni. (amit nem tudok megfogni az nincs is)

Téves ez szerintem, mert sokkalta több van, mint sokan hiszik.

Az ősi magyar sámánoknak is hasonló jött ki, mármint a 2012. 12. 21.

Bemásolnék egy másik oldalról szöveget, ami igen érdekes -


1983-ban a NASA bejelentette, hogy megtalálták a tizedik bolygót. A Nibiru névre keresztelt égitestről már a Sumérok is említést tettek, és érdekes módon pont 2012-ben ér a Föld közelébe, amikor a maja kalendárium véget ér. Amikor a 3600 évente visszatérő égitest ideér, a Föld minimum polaritást vált, de az is lehet, hogy megáll a forgásban néhány napra, vagy akár hetekre. Ennek eredményeként vulkánkitörések, cunamik, földrengések és egyéb katasztrófák fognak bekövetkezni, de az is lehet, hogy hirtelen beáll a következő jégkorszak.


A maja kalendárium 2012. december 21-ig tart, erre a napra fantasztikus dolgokat jövendölnek: „nukleáris holokausztot", teljes tudatossági szint- váltást, valamint a népesség tizedére csökkenését. Szóval van baj elég, ami erős alapot ad annak a feltételezésnek, miszerint a civilizációnk 2012-re eltűnhet a színről.

Igaz vagy sem?


A NASA később helyesbített, és azóta is cáfolja a tizedik bolygó létezését. Tudományos módszerekkel még senki nem bizonyította, hogy volna. A találgatások és az elméletek viszont elkezdődtek, és számos történet született arra vonatkozóan, miért is jön el a világ vége épp 2012-ben.

Arra a kérdésre, hogy ha egyszer ilyen közel van ez a méretes bolygó (állítólag húszszor nagyobb tömegű, mint a Föld), miért nem beszél róla valamelyik kormány vagy a NASA, a „szakértők” azt válaszolják: azért, mert titokban akarják tartani, nehogy tömeghisztéria törjön ki. Elvégre az interneten vírusszerűen terjedő rémhírek nem váltanak ki semmilyen hatást, viszont egy kormánybejelentés…

A bolygók együttállása


Az egyik legerősebb érv amellett, hogy valami igazán félelmetes, különleges és minden bizonnyal végzetes dolog fog történni 2012-ben az, hogy bizonyos bolygók teljesen egyvonalban fognak felsorakozni december 21-én.

Azt elfelejtik említeni, hogy ez minden évben előfordul… Kétségtelen, hogy most az úgynevezett „tökéletes együttállást” prognosztizálják, ugyanakkor 1997-ben sokkal tökéletesebb volt az együttállás, mint ami most jön, mégsem ért véget a világ.

A maja kalendárium


Az én véleményem az, hogy a pólus váltás és egyes embereknek spirituális váltás lesz.

Egy másik oldal pont ezzel foglalkozik, a lényeget szi8ntén ide másolom, csak fogadja el a rendszer az ennyi írást, másolást


A médiumi úton érkezett üzenetek szerint – amelyek az 1990-es évek elejétől kezdtek megszaporodni – a Föld és minden lakója egy erőteljes átalakulási folyamaton megy keresztül. Pontosabban kifejezve: lehetőséget kap egy igen jelentős és intenzív spirituális fejlődésre. Ez a folyamat alapvetően szellemi, de természetesen kihat a lelki és fizikai síkra is. Az átalakulás célja, hogy a bolygó és lakói a poláris tudatú, sűrű anyagi létből felemelkedjenek a viszonylag egységesebb tudatú, félanyagi létbe. Ilyen hatalmas, az egész Földet érintő változás igen ritkán adatik meg mind a Föld, mind az emberiség életében. Ráadásul mindez rendkívül rövid idő alatt megy végbe: kevesebb, mint egy emberi generáció alatt. Ez pedig igen intenzív átalakulást követel meg minden egyedtől, aki itt van a Földön, és csatlakozni akar a felemelkedés folyamatához. Az átalakulás a tudatot tágítja, miközben a lélekből eltávolít minden olyat, ami lehúzhatná az alacsonyabb létsíkokra. A fizikai test pedig egyre finomabb, éteribb lesz, azaz veszít a sűrűségéből.

Ezt a tudati megemelkedést, lelki-testi átalakulást hívjuk egyszerűen felemelkedésnek, ami azért is különleges, mert szellemi felemelkedésre eddig is volt lehetősége az embernek, de többnyire csak egyedül, nem tömegesen. Másrészt igen ritkán fordul elő, hogy maga a Föld is emelkedettebb tudatállapotba kerül (hiszen ő is tudatos lény). Harmadrészt az ember eddig – előzetes szellemi emelkedés után – úgy juthatott be egy magasabb tudatszintű világba, ha előbb megszabadult a durva fizikai testétől, azaz, meg kellett halnia. A mai folyamatban minden jel arra utal, hogy most úgy emelkedhetünk fel, hogy megtartjuk testünket, aminek közben azonban a fent említett finomodási folyamaton kell átmennie, hogy alkalmazkodni tudjon a Föld új létállapotához – ami félanyagi.

A felemelkedési folyamat szellemileg megközelítve nagyjából azt jelenti, hogy a 2-3. csakra szintjén álló, poláris emberi tudatnak fel kell emelkednie legalább a 4. csakra szintjére. Az üzenetek szerint a Föld a 4. csakra tudati síkjára fog felemelkedni. Ez rendkívül nagy szellemi lépés, amihez sok segítséget kapunk – de még így sem könnyű. Az ajándék azonban, ami az új állapotban vár bennünket, szellemi szempontból óriási: ha sikerül, nem kell többé durva anyagi testbe inkarnálódnunk, hiszen a 4. csakra tudati állapotától kezdve már nincsen kötelező földi testetöltés. Az inkarnálódás és a fejlődés természetesen tovább tart – hiszen ez még távol van a megvilágosodás állapotától – de összehasonlíthatatlanul könnyebb és szeretetteljesebb, mint a háromdimenziós, sűrű anyagi világban!

Mivel ilyen jellegű átalakulás ritkán adódik az emberiség életében, a hagyomány nem írja le, hogy mi szokott ilyenkor történni, és mit kell tennie az embernek, hogy szellemileg előre tudjon lépni ebben a kivételes helyzetben. Saját tapasztalatainkon és megérzéseinken kívül a jelenkori médiumi üzenetekre és a régi próféciákra tudunk hagyatkozni. Ezek azonban többnyire csak a folyamat általános részét mutatják be, az egyéni úttal nem foglalkoznak. Így az átalakulás gyakorlati részével saját magunknak kell megbirkóznunk. De mint látni fogjuk, ez is a "vizsga" része.

Ki kell térnünk a 2012-es dátumra is. Miért is beszélünk konkrétan 2012-ről? Ennek legfőbb oka, hogy az utóbbi években elterjedt a köztudatban az, hogy a mayák naptárában 2012. dec. 21. az utolsó dátum, utána már nem számítanak időt. Részletes magyarázatot és indoklást nem hagytak ránk, így az a felfogás uralkodik, hogy utána már vagy nem lesz Föld, vagy nem lesz idő. De reméljük, hogy lesz Föld, és egy új korszak veszi kezdetét.

Ennélfogva a 2012-es dátum annak az erőteljes szellemi-lelki-fizikai átalakulásnak lett a szimbóluma, amiről sok könyv szól. Vannak ugyan akár hitelesnek is tekinthető szellemi üzenetek, amelyek konkrétan megírják ezt a dátumot, de a médiumi közlésekben – technikai okok miatt – a legritkább esetekben lehetséges időpontot megadni.

Ezen kívül azok a szellemi tanítók, akik értékes üzeneteket közölnek velünk, olyan tudatállapotban élnek, amely a tér-idő világa felett van. Ezért nem tudják megmondani az évszámokat, csak legfeljebb körülírják más, várható eseményekkel. Ezt el kell fogadnunk, s ezért kell kétkedve néznünk a sziklaszilárdan kinyilatkoztatott dátumokra.


Hát most csak ennyi.

2010. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentezőhöz:

Elolvastam az egészet amit írtál és leesett az állam.

Ennyi érvet összeszedni?---Grat!;)


Am aki írta, h ne igyak annyit annak mondok, h elég nekem, h apám ivott kicsi koromban...Tudom, h milyen agresszívvá teszi az embert szóval azt hiszem kihagynám.

...Nemtudom, h mit akartam írni, de az utolsó kommenthez akart menni.:D

2010. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hozzászólni nem menni(elírtam)
2010. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!