Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen az, ami alternatív?

Milyen az, ami alternatív?

Figyelt kérdés
Most nem arra a jelentésre gondolok, hogy másik változat, hanem pl. alternatív zene.. tudom, hogy milyen de elmagyarázni nem tudnám..

2014. márc. 1. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A népszerű alternatívája, egyéb választási lehetőség.
2014. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alternativ zenenek a fosodortol (mainstream), aktualis divattol eltero, mondjuk ugy 'retegzenet' szoktak nevezni - ilyen volt pl. az F.O. System, a PUF, kulfoldiek kozott az R.E.M korai albumai.
2014. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Underground vagy szubkultúr jelzőként szokták még használni:

[link]


Mainstream az ami a tömegeknek szól, a legszélesebb réteg követi és szereti, ez tipikusan a popzene.

Ami rétegeknek szól és csak bizonyos körök hallgatják az alternatív. Ezekhez szokták még hozzávenni az Indie jelzőt, ami azt jelenti hogy a zenekarok magukat képviselik és a saját területükön próbálnak megélni, kis közösségből alakulnak ki,képesek akár ingyen is kiadni a lemezt vagy olcsón eladni és csökkenteni az árakat. Ehhez képest a mainstream (főleg pop) esetén van egy kiadó aki kreál embereket, azt éneklik amit írnak nekik, úgy öltöznek ahogy mondják, úgy viselkednek ahogy mondják, majdnem hogy bábok egy pénzcsináló gépezetben.

2014. márc. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A mainstream jelentésével tisztában voltam, de már az alternatív is mainstream lett, mert mindenki annnyira nagyon egyedi szeretne lenni..

2014. márc. 2. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!