Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent konkrétan a parázná...

Mit jelent konkrétan a paráználkodás? Nem lehetetlen elkerülni?

Figyelt kérdés
Olvastam Máté Evangéliumát, és őszintén nem vagyok valami nagyon vallásos személy, így rengeteg kérdés, kétely merült fel közben. A paráználkodás elvileg már akkor megtörténik, ha egy férfi egy nőt (aki nem a felesége) megnéz, közben pajzán gondolatai vannak vele kapcsolatosan. Én nő vagyok, de attól még ez nem azt jelentené, hogy az emberek naponta legalább egyszer paráználkodnak, legfeljebb hetente egyszer? Szóval... Így kell ezt értelmezni, vagy van egy szabadabb, nem szó szerint vett értelme a paráználkodásnak? És a házasság előtti szex is bűnnek számit? A mai társadalom már nem ítéli el, és szerintem irreális elvárni, hogy a fiatalok ne szexeljenek házasság előtt, szóval ha valaki úgy dönt, hogy együtt él valakivel, családot alapítanak de nem házasodnak össze, és gyerekeik lesznek, az is paráználkodás?

2014. márc. 4. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a könyv már elavult szerintem...
2014. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, szerintem is. (pont ez a lényeg). Ennek ellenére kiváncsi vagyok olyan személyek véleményére, akik "hithű" keresztények, vagy nagyon vallásosak, vagy jó bibliaismerettel rendelkeznek. Olyanokkal, akik meg tudnak győzni afelől, hogy a Biblia nem hülyeség, és igenis be lehet tartani a törvényeit anélkül, hogy bezárkózz a házba. Hinni szeretnék benne, de így nem tudok, mert nem értem... Túl sok kérdésem van, logikátlannak tűnik.
2014. márc. 4. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:

"Hinni szeretnék benne, de így nem tudok, mert nem értem... Túl sok kérdésem van, logikátlannak tűnik."

Gondolod, érdemes erőlködni? A vallásnak épp az az alapja, hogy nem gondolkozol az érveken, hanem HISZEL. Fenntartás nélkül, kételyek nélkül. Ha ez nem megy, hagyd a csudába, és tanulj fizikát.

2014. márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hiszek Isten létezésében, de nem gondolom úgy, hogy a Biblia törvényei szerint kéne éljünk. Szeretném, ha valami megcáfolná, de úgy, hogy észérveket hoz fel.
2014. márc. 4. 15:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Parázna, aki megcsalja a párját, vagy házasság előtt szexel. Vagy a párodon kívül másra is tudsz úgy gondolni, hogy milyen lenne vele az ágyban stb. És az is paráznaság, ha elcsábítod másnak a párját. Az nem kifogás h mi van a mai világban, az a normális, h ha csak a házastársával szexel az ember! Hát akkor mivel kapna többet az, akihez hozzá mész feleségül, ha már más is megkapott? Itt van néhány Igevers a Bibliából: "Paráznaság, bor és must elveszi az észt!" (Hóseás 4,11) "Nem engedik őket az ő cselekedeteik megtérni az ő Istenükhöz, mert paráznaság lelke van közöttük, és nem ismerik az Urat." (Hóseás 5,4)"Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok..." (Máté 15,19 és Márk 7,21) "Mert valaki szégyel engem és az én beszédeimet e parázna és bűnös nemzetség között, az embernek Fia is szégyelni fogja azt, mikor eljő az ő Atyja dicsőségében a szent angyalokkal." (Márk 8,38) "Kerüljétek a paráznaságot. Minden bűn, melyet az ember cselekszik, a testen kívül van, de aki paráználkodik, a maga teste ellen vétkezik." (1Korintus 6,18) "De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje." (1 Korintus 7,2) "A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége." (1Korintus 7,4) "Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek, hogy magatokat a paráznaságtól megtartóztassátok" (1Thesszalonika 4,3) "Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága ellenségeskedés az Istennel? Aki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz." (Jakab 4,4) "Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté" (1Mózes 2,24) "Valaki elbocsátja feleségét, és mást vesz el, paráználkodik; és valaki férjétől elbocsátott asszonyt vesz feleségül, paráználkodik." (Lukács 16,18) Az 1Korinthus 7-et érdemes elolvasni. Egyébként ha belegondolsz, a házasság előtti szexből mi szokott lenni? Nemi fertőzések, nem kívánt gyermek, abortusz... semmi jóra nem vezet. És nem nehéz kibírni, elég sokan betartják. Ha valakitől gyereket szeretnél, mért nem házasodsz össze vele? Milyen vallású vagy?
2014. márc. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Református, de úgy tartom, hogy a házasság nem olyan fontos, attól, hogy két ember nem házas, még alapíthatnak családot, és élhetnek együtt boldogan. De most kiderült, hogy elvileg nem...
2014. márc. 5. 16:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg annyira szeretitek egymást, hogy gyereket is szeretnétek, akkor házasodjatok össze nyugodtan! Mi tart vissza tőle? Ha csak annyi, hogy nem akartok nagy felhajtást, akkor szólok, hogy elég egy polgári esküvő is egy akármilyen elegáns ruhában, 1-1 tanúval, összeadnak és kész :) Nem tudom jársz-e valamilyen református közösségbe, de ott elfogadott, hogy házasságon kívül van gyerek?

Utolsó voltam

2014. márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

T. Kerdezo!

Parazna az, aki nem a hazastarsaval el szexualis kapcsolatot. Hazassagtores pedig az, amikor valamelyik hazasfel, massal alakit ki bensoseges kapcsolatot.

A Biblia vilagos valaszokat ad erre a kerdesre. Isten kototte ossze az elso emberpart hazassagba. Isten torvenyei soha nem valtoztak/valtoznak meg. Hiaba elunk ugymond "mas idoket", ezek a szabalyok mai napig ervenyesek. De gondold csak el. Ki ismerne jobban az embert, mint maga az alkotoja?

Azzal, hogy Isten megadta ezeket a szabalyokat a hazaselettel, parvalasztassal kapcsolatban, nem gatol minket, inkabb megov sok rossz dologtol.

Gondolj bele, ha a fiatalok betartanak ezeket a szabalyokat, mennyi szivfajdalomtol menekulnenek meg. Nem kivant fiatalkori terhesseg, annak megszakitasa, ugy hogy lehet hogy tobbe nem lehet gyermeke. A sok nemibetegseg kialakulasa, az AIDS elkapasa a sokszor valtogatott partnerektol.

A hazassag egy "szentseg". A Biblia azt mondja, hogy a hazasagy "szeplotelen, tiszta legyen". Hiszen a jo hazassag alapja nem csak a szerelem, hanem a kolcsonos megbecsules, es bizalom, ezek a legfontosabb dolgok.

Feltetted a kerdest, hogy ha valakik nem hazasodnak ossze, es gyerekeik lesznek, az is paraznalkodas?

Igen, Isten szemeben az. Ebben az esetben egy kereszteny par megteszi azt, hogy rendezi a kapcsolatat, mielott atadja az eletet Istennek.

A leveled elejen irt gondolatod, hogy ha valaki ranez valakire, es "pajzan" gondolatai lesznek, az mit jelent?

Jezus ezt mondta a Mate 5:28 verseben: "En pedig azt mondom nektek, hogy ha valaki asszonyra tekint gonosz kivansaganak okaert, immar paraznalkodott azzal az o sziveben."

Mert gondolatban mar elkovette, csak esetleg a helyzet nem volt megfelelo.

Igen, ezek a torvenyek ma mar "idejetmultnak" tunhetnek a vilag szemeben. De lathato, hogyan hanyatlik a vilag erkolcsi teren. Ami 50 evvel ezelott elfogadhatatlan volt, ma mar termeszetes. Satan jol tudja, hogy a fiatalokat mivel lehet a legjobban eltavolitani Istentol. Ezt hasznalja ki a testiseggel.

De vannak ma a vilagon olyan kereszteny fiatalok, millioszam, akik betartjak ezeket a szabalyokat, tisztan mennek a hazassagba, es boldogok. Isten nem kivan tolunk lehetetlent. Es az ilyen hazassag szilard alapokon nyugszik. Ha kerdesed lenne, nagyon szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. márc. 7. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!