Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítség! Templomok tetején...

Segítség! Templomok tetején mi mért van? Többi lent!

Figyelt kérdés
na szóval az lenne hogy a tanárunk mondta hogy holnapra aki tudja kap egy ötöstxdd na mindegy kaptunk három templomot és (evangélikus református katolikus ) megkell mondani mi van a tetejükön és miért?előre is köszi:)

2014. márc. 5. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

cserép - hogy be ne ázzon

villámháritó - hogy le ne égjen viharban

2014. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A katolikus templom tetején kereszt van, a reformátuson kakas, az evangélikusokén is kereszt.
2014. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Csak most olvastam a kérdésed... Talán még hátravan az a bizonyos órád.

A római katolikus és az evangélikus templomok tetején a kereszt értelemszerűen Krisztus golgotai keresztjét jelképezi.

A református templomtornyon kakas és/vagy csillag van. A kakas arra emlékeztet, amikor Péter megtagadta Krisztust nagycsütörtökön. Arra hív fel, vigyázzunk, mi ne tegyünk így! A csillag a betlehemi csillagot idézi. A napkeleti bölcseket annak idején ez vezette a megszületett Gyermekhez, majd megállt a betlehemi istálló fölött, ami azt jelentette számukra, itt van, itt találjátok a Megváltót. Ma is ezt kívánja hirdetni a templomok tetején.

Talán megy érte az ötös!!! ha nem, akkor is biztosan megjegyzed. Ki tudja még...?

Én meg szeretném megkérdezni, milyen tantárgyból tanultok ilyeneket? ilyen szakos pedagógus adta a feladatot?

2014. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
véletlenül nem az oszttársam vagyy? ugyanezt a feladatot kaptuk mára... különös...
2014. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolso melyik suliba jársz és hova?
2014. márc. 9. 17:38
 6/9 anonim válasza:
én vas megyei vagyok te?
2014. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én is..szombathelyre az oladiba járok suliba
2014. márc. 11. 13:52
 8/9 Girgoy ***** válasza:

Én meg a tanárotok vagyok. Miért a neten lóg mind a kettő és mással iratja meg a háziját? Miért kapnátok így 5-öst??!!!


Na jó, csak vicceltem, nem vagyok a tanárotok... :) De közben megjött a jó válasz is.

2014. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

katolikus,görögkatolikus: kereszt,kettőskereszt,jézus keresztrefeszítése

református:szélkakas vagy csillagféle buzogány:betlehemi csillag ami a napkeleti bölcseket vezette jézus felé,

evangélikus:kereszt vagy csillag

2015. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!