Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2. vh-s kérdések: miért van...

2. vh-s kérdések: miért van az hogy olyan ss hadosztályt állítottak fel, amelynek a jelvénye egy koponya volt?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert ha jól tudom, akkor magának az egész waffen ss-nek, illetve a benne szolgálóknak a sapkáikon koponya volt. Akkor mért lehet az h az egyik hadosztály pont ezt kapta külön, szerintem ez elég megtévesztő. És még szeretném azt is kérdezni, hogy a két ,,S" betűt tartalmazó paroli miért a jobb hajtókán volt, és miért nem a bal oldalon (szívfelöli oldal)? Ezt azért kérdezem, mert elég furcsa h az ss-nek elkötelezetteknek pont az egyik legfontosabb jelképet nem a szivüknél kellett hordaniuk.

2014. márc. 5. 21:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy láttam olyat is képen, hogy ahol az ss paroli szokott lenni, oda valami mást varrtak fel. Na most arra rájöttem már, h az esetleg különböző hadosztályok jele. Ezt azonban megint nem értem, mert ha valaki tagja volt az ss-nek akkor egyértelmű h valamelyik hadosztályban is benne volt, tehát akkor alapból nem az általános dupla s-t varrják fel. Vagy rosszul gondoltam?
2014. márc. 5. 21:21
 2/4 anonim ***** válasza:
nono. Nem az egész SS-nek volt koponya a jele,csak a ss totenkopf-nak volt koponya a jele ami magyarul halálfejes véderőt jelent.Az SS totenkopf Hitler személyi testőrsége volt amit a "megsemmisítőtáborok" személyzetéből választottak ki.A legnagyobb hadértékű "csapat" volt.
2014. márc. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De a Waffen SS tagjai viselik a sapkájukon a halálfejet, a Totenkopf pedig még a parolin is. Viszont azzal nem értek egyet, hogy a totenkopf-ot állítótták fel Hitler személyi testőreiből. Szerintem a Leibstandarte AH-ra gondoltál, amely az 1. páncélos hadosztály volt a W ss-en belül.
2014. márc. 16. 19:33
 4/4 t_GaRami_a ***** válasza:

"Meghalni a Führerért, harcolni mindhalálig. Innen a halálfej az SS egyenruháján."

https://www.youtube.com/watch?v=F_gBw3rb0bI Nézd végig, érdekes és sok mindent meg lehet tudni belőle.

2014. júl. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!