Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szinten büntetik a...

Milyen szinten büntetik a falfirkálást?

Figyelt kérdés

A graffitikről lenne szó.Én nem értem hogy van ez.Tele vannak a falak graffitikkel egyes helyeken,de az illető nem fél hogy elkapják? Vagy utólag nem tudják őket elkapni?

Ha elkapna egyet a rendőrség,milyen büntetésre számíthatna?



2014. márc. 5. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel liberalizmus van ezért kb. pénzbírság vagy 1 hónap felfügesztett de semmi SAJNOS !
2014. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Leginkább semmilyen szinten. Egyszer bkv-n láttam, hogy egy srác firkál az ablakra, rászóltam, erre közli, hogy kapjam be. Előrementem szólni a sofőrnek. Annyit tett, hogy beszólt a mikrofonba, hogy fejezze be a gyerek, de az mintha meg se hallotta volna, firkált tovább, a sofőr meg le se sz@rta.
2014. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akit esetleg elkapnak, annak pénzbüntetés jár általában, de ha olyan rendőrök kapják el őket, akkor a kocsiban jól el is verik őket általában.
2014. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Börtönbüntetéssel sújtható, ami nem lehet kevesebb, mint egy év, s nem lehet több, mint öt.

Ezen felül az eredeti állapot visszaállítására is kötelezhetik az elkövetőt. Polgári peres eljárásban még vagyoni és nem vagyoni kártérítésre is igényt tarthat az, akinek kárt okozott a firkáló.

Azért kevés az befejezett ügy, mert el sem tud kezdődni. Nagy apparátus kellene a bebuktatáshoz, mert tetten érés sem elegendő, ha nem lehet bizonyítani 1000+1 tanúval.

Ezek a patkányok nőnek mint a bolondgomba, de van aki még pártolja is a "művészeket".

2014. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha zsírkrétával rajzolsz akkor még nem szólhatnak

Amugy a grafytizést éjszaka csinálják mert akkor nem tűnik fel

2014. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
na és ha csak egy szót írnak fel,minden extra betűtípus nélkül,azt ugyan úgy büntetik mint egy kidekorált tipikus graffitit?
2014. márc. 6. 00:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy. Az is rongálás.

De kérdezek valamit. Ha a táskádra vágok egy tízcentis lyukat, kevésbé leszel mérges, mintha 15 centis lenne?

2014. márc. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3. valasziro nem verik el oket sajnos Te gondolom meg a rendszervaltas elott szulettel es szerinded ez lenne a normalis de nem sajnos de mert mert nem? Megerdemelnenek egy jo verest! :-)
2014. márc. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amugy festékkel is lehet rajzolni a falra az nagyon megmarad, egyépként a saját házamra lehet grafytizni?
2014. márc. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dragonkalo ***** válasza:
52%
A saját házadra lehet.Egyébként érdeklőőőődő te meg kapd be oké? Amúgy 1 év börtön,nagyobb kárnál több,vagy pénzbírság,kártérítés.Heh éjszaka csinálják,miért láttad már,hogy valaki nappal csinálta volna?:D
2014. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!