Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Apám leszerelte a gázcsöveket...

Apám leszerelte a gázcsöveket és indukciós fűtést akar a helyére bekötni. Nem ért hozzá, csak összeolvasott valamit az interneten. Félek, hogy életveszélyes, amit csinál, pláne, hogy egy tömblakásban akarja beszerelni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2014. márc. 6. 15:30
 1/5 anonim válasza:
Az bő... Beszéld le! Bár felrobbanni nem fog a ház, de az árammal nem jó játszani.
2014. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 atomati válasza:
mond meg neki, hogy az áram is oroszoktól jön Ukrajnán keresztül. Más épeszű magyarázat nincs arra, hogy meglevő gáz helyett 3x annyiba kerülő villannyal akar füteni. Ha végképp nem lebeszélhető, azért villanyszerelő nézze meg, mert akar a vezetékek is olvadhatnak...
2014. márc. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még leszerelhető gázcsövet nem láttam, de még radiátorcsövet se. Kezdjük már ott, hogy nincs olyan, hogy indukciós fűtés... Indukciós hevítés van, de az az energia koncentrálása miatt van, fűtésnél értelmetlen, és amúgy is bonyolult, és drága. Na igen, az áram is drágább mint a gáz. De szerintem apád infra fűtést akar odatenni, mert olyan legalább létezik. :D
2016. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
"Indukciós Fűtés" ez az új találmány, a normál melegvizes központi fűtés elektromos változata. Ott forszírozzák ahol a Napelem-es EON-os szerződéssel olcsón jutnak télen áramhoz, amit el kell használni!!! Általában 3-5kW-os központi elektromos kazán a gázkazán helyett.
2023. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól még nem lesz indukciós mert árammal megy, a főzőlap se meg a kazán se.
ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!