Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Erettsegin 2 szobelivel is...

Erettsegin 2 szobelivel is lehet egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés

Az diszgráfia (F8110) és dyslexia (F8100) problémákkal küszködő diákok ha két szóbeli érettségi lehetőségével élnek, milyen hátrányal felvételizik egyetemre

egy olyan diákal szemben aki szobeli és irásbelit érettségt tett le?



2014. márc. 11. 20:21
 1/4 Grim13 ***** válasza:
semmilyennel ha ez nem kizáró ok, egy infó szakon pl. le fogják sz a rni hogy ilyen problémád van ha megvan a pontszámod, sőt még lehet plusz pontot is kapsz
2014. márc. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válasz nem igaz. Szakirányú felvételinél követelmény a teljes érettségi, tehát ahol informatikát kérnek a felvételihez, ott kell a gyakorlati rész is. Más tárgyból viszont tényleg mindegy, mondjuk ha mérnöknek akarsz menni, és magyarból két szóbelit tettél, az nem gond.
2014. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Grim13 ***** válasza:
magából a gyakorlatból miért kapnál felmentést? kapsz magyarból, töriből, angol/német, meg esetleg a matek ha a számokkal is baj van de egy infóból miért kapsz felmentést? én ezt azért írtam mert van barát aki úgy van informatikai karon hogy dyslexiás és velem együtt érettségizett, mármint velem egyszerre és irodalom érettségin a fogalmazás részből meg angolból szóban kellett felelni, de infó érettségit letette simán
2014. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elég megnyugtató úgy gondoltam ha DE-IK Gazdasági infóra vagy Mernők infóra jelentkezek ahol a matek meg infó számit akkor nincs gond.

Ez mondjuk logikus is csak féltem, hogy esetleg majd értesítenek hogy nem teljesen egyenértékű a többi érettségizővel szemben így nem vesznek fel.

Köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 12. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!