Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ért valaki a GYED és a vele...

Ért valaki a GYED és a vele járó törvényekhez?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. Idén február elején lejárt a TGYÁS folyósítása. Most lenne esedékes a GYED. A problémám a munkáltatóval van. A kérdésem az egyik, hogy ki lehet-e rúgni ezalatt engem és ezáltal eleshetek-e a GYED folyósításától?

Annak idején azt mondták az OEP-nél ( mert akkor is döcögösen igazolták le a jogviszonyomat), hogy a GYED megillet engem, mert megvannak a biztosított napjaim.

Jelenleg a probléma abban merül ki, hogy bő két hónapja leadtam a GYED igénylésemet, amire a munkáltatóm ismételten nem reagált. Az OEP tanácsára újra leadtam a GYED igénylő kérelmemet közvetlenül és csatoltam mellé egy kérelmet, hogy az OEP hivatalos úton szerezze be az igazolást. Az OEP ügyintézője, aki nagyon készséges jelezte felém, hogy a hivatalos megkeresésre sem reagál a munkáltató, de jogviszonyban állok náluk. Mivel a munkáltató székhelye vidéken van elég messze ezért sem kerestem fel őket személyesen illetve közölték annak idején, hogy személyesen nem adnak ki munkáltatói igazolást csak is ők intézik. Tehát ez esetben, ha a munkáltató ezt csinálja mit tudok tenni? Hova lehet ilyenkor fordulni? Amennyiben jogviszonyom van a cégnél de nem igazolják le, hogy a GYED-et elindíthassák mi történik ilyenkor? Marad a családi pótlék és a GYES? Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm.



2014. márc. 12. 14:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!