Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan, vagy kitől származik...

Honnan, vagy kitől származik az "ül, fekszik, kulturáltan szórakozik" kifejezés?

Figyelt kérdés

Ha az emlékeim nem csalnak, akkor már 2005 környékén is találkoztam vele az interneten, de azóta is felbukkan ilyen-olyan szövegkörnyezetben, általában lazább, humorosabb fogalmazásokban.


Ettől függetlenül sosem láttam, hogy az eredetére utaltak volna. Honnan jött, kik használták először ezt a kifejezést?



2014. márc. 12. 20:46
 1/1 BringaManó ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogy a "normál" (értsd: kutyára vonatkozó) használatból ki vitte át az emberekre, azt nem tudom – szerintem nem is fog kiderülni –, de kutyára találtam régebbit is:


[link]

Közzétéve 2002 január 6. - 16:26

...Az én Cseresznye kutyám még iskolába sem járt (de azért jó fej; ül, áll, fekszik, kultúráltan szórakozik)


Egyébként 2005-ben több helyen is idézik azt, hogy "Fekszik! Alszik! Kulturáltan szórakozik!", úgyhogy lehet, hogy tényleg volt akkor valami közismertebb említése...(?)


(Valószínűleg ez a kis kritika nem számít közismert említésnek: [link] :-)

2014. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!