Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor használjuk az, , about''...

Mikor használjuk az, , about''-ot?

Figyelt kérdés

Az osztálytársam , azt mondja , hogy amikor mesélünk valamit , de ezt nem nagyon értem , és engem nagyon idegesít ez :D

A válaszokat előre is közi :)



2014. márc. 13. 20:12
 1/8 anonim válasza:
mármint angolban vagy mi?
2014. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, azt akarta mondani az osztálytársad, hogy ezt jelenti: valamiRŐL vagy valakiRŐL mesélünk valamit:


Tell me about it! = Mesélj róla!

2014. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia, az about egy -ról toldalék. Pl. I'm reading ABOUT Brasil (BrazíliáRÓL olvasok) Vagy van még egy -ról toldalék, a from ezt akkor használod amikor azt mondod pl hogy A dió leesik a fáról, vagyis The nut is falling FROM the tree.

Nem vagyok olyan pro angolos de remélem tudtam segíteni és nem hülyeséget írtam le :)

2014. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
#3, az The nut is falling down the tree. vagy nem? de amugy jol mondják
2014. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

4-es, igazad van :) de a mai világban már elég az is hogy Look out nut rain! :D


A from egyébként lehet -tól -től toldalék is: I'm from Hungary. (Magyarországból származom.)

2014. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg pl amikor azt mondjuk hogy: menj el aboutba, hozzál kenyeret, tejet.

Vagy hogy: about messze van, nem megyek

2014. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6-os!jajjj hát most szakadok:"DDD
2014. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak jelezném 6-os számú humorzsákunknak, hogy az about elöljáró helyes kiejtése: "ö-báut". Akkor inkább inkább egy csónakot kérjenek tőled a boltból, hogy mondhasd: a "boat" messze van.


Tuuuudom, tuuuudom, az éjn jóu éjdös főmenőüimmöt...

2014. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!