Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindenki hallotta a lezuhant...

Mindenki hallotta a lezuhant boeinget a tengerbe, mert eltűnt a radaról. Miért nem volt GPS/nyomkövető a gépen? Miért csak a radarra hagyatkozunk a 21. században?

Figyelt kérdés
Továbbá : Lefotóztak műholdról több ezer négyzetkm területet a tengeren és kiadták a népnek h keresse rajta a gépet. Miért nem írnak 1 olyan programot a légitársaságok amely a képen törmelékeket keres? Nem lenne könnyebb a törmelékes képeket kilistázni és azokat keresni ? Arcfelismerő szoftverek vannak az okos telefonokba, de a légitársaságnak nincsen hasonló szoftvere ? ?? Javítsatok ki ha tévedek !
2014. márc. 14. 13:32
1 2
 1/20 Tengor válasza:

Letudnál rajzolni egy roncsdarabot? Csak úgy nagyjából! Persze, hogy nem, mert az lehet, egy egész szárny, de akár egy fejtámla darab is.

Azért az arcokat picit könnyebb felismerni: szem, száj, orr az kb fix, nincs olyan, hogy alul van az orr, felette a száj v. hasonló.

Vannak feladatok, amiben egyszerűen az emberi agy jobb.

2014. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy régebbi gép volt?Olyat is hallotam erről,hogy véletlen kilőték a kínaiak,és még oylat is,hogyegy új balckbird-el csattant össze ami kísérletezésen volt.
2014. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A GPS dolgot én se értem. Persze,ha a tengerbe zuhant,akkor abból valószínű nem sok minden maradt, akkor valószínű sehol se fogják megtalálni.
2014. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem bermuda háromszög miatt veszett el, ezért sincs semmi nyoma, arra felé is vannak ilyen helyek ezek szerint,de tény,nem csak a mexicoi öbölben van, több helyen.
2014. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Régebbi gép ? És ? Minden 3. autóban ott a GPS. Egy több 100 milliós repülőbe meg ne férne el egy 100 000 Ft os nyomkövető ???

A roncsnak nincs konkrét alakja ?? És ?


A kék tenger4n az eltérő színű törmelékeket akkor is megtalálná a program.

2014. márc. 14. 13:56
 6/20 anonim ***** válasza:
Rossz helyen keresték eddig, ha még 4 óra hosszat repült, akkor Iránban vagy Szomáliában is lehet! Gépeltérítés történhetett, szándékosan kapcsolták ki a navigációt.
2014. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Volt azon a környéken hadgyakorlat? Ha igen, akkor sem mehettek volna a polgári légifolyósó közelébe a katonai gépek. Merre is repült? Észak-Korea nem esett útba? Azoktól minden gazemberség kitelik, rakétáik pedig vannak. Éppen összerúgták megint a port a déliekkel.
2014. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Tengor válasza:

Kicsit, mint ha túl magas lovon ülnél...

Bármilyen hihetetlen, nehéz v. csaknem lehetetlen a mai technikai színvonalon egy képet tisztességesen felismerni, azon tárgyakat kijelölni. Jó közelítések vannak, de azért ez kevés.

Csak egy példa: az embernek sem könnyű megmondani, hogy az adott képen egy darab repülő van vagy épp csak egy hullám.

2014. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A friss hírek szerint erre ment a repülő. Vagyis nem észak felé.

[link]

2014. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kedves Tengor, én nem vagyok informatikus. Paraszti ésszel gondolkodok.


Nem lehet teljesen pontosan kiszűrni igen. De a megközelítés szerintem már elég lenne. Mi lehet abba olyan nehéz, hogy egy szoftver a képeket (amin mondjuk 5 négyzet km-t tekint 1 egységnek, keres olyan mennyiségben és minőségben eltérő színes kép pontokat, ami a normál "tiszta" 1 egységben nincsen. Az eltérést úgy állítják be ahogy akarják. A hajókat is ki lehetne szűrni.


Ezután lehetne a kritikus egységeket emberi szemmel ellenörizni


Nem tudom elképzelni hogy egy ilyen szoftver elkészítése több erőfeszítést igényelne mint egy win xp szoftver.

2014. márc. 14. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!