Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen Katanákat lehet kapni...

Milyen Katanákat lehet kapni innen?

Figyelt kérdés
Üdv! Érdeklődnék, hogy Katanát szeretnék vásárolni, a szamurajkardok.extra.hu/ oldalon néztem szét, és tetszik 1 pár de nem tudom eldönteni melyiket válasszam! A Kérdés melyik jó minőségű, melyik strapabíróbb? Tudom egy ilyen "valódi" kard több millió forintba kerülne, de annyit nem engedhetek meg magamnak. Tsuru Katana Damaszkolt (Makuri penge) ezt néztem ki magamnak leginkább, azért ez sem olcsó mulatság, 239900 Ft. Szerintetek megéri? Eléggé Japán fanatikus vagyok, régóta szeretnék már ilyet vásárolni.

2014. márc. 16. 06:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos utána néztem a Tsurunak! Hát ezen az oldalon ez a legjobb minőségű kard. A makuri kovácsolás szerintem a legjobb minőségű pengéket adja. Mármint egy sima maru elég gyorsan eltud törni.Ahogy nézem a képet itt lényegében a pengét fizeted meg, valódi hamon,damaszkolt(hajtogatott), makuri kovácsolással, jó minőségű acélból. Ez a kard áll legközelebb egy eredeti nihontohoz! Ha én most vennék még egyet akkor ilyet vennék. Mondjuk én kovácsoltattam magamnak, fele ennyi pénzért, de nem biztos hogy arra ahol laksz tudsz olyan kovácsot aki képes lenne megcsinálni. Igazából Magyarországon én 3-ról tudok. De ők csak pengét készítenek. Szerintem ha van rá pénzed vedd meg ezt mert én nem tudnék jobb minőségüt ajánlani, és hidd el hogy sokat mozgok ebben a "szakmában" :D ! Vagy látogass el a fórumra, ott mások is tudnak segíteni neked.
2014. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali


Ennyi pénzért én biztosan nem venném meg.


Mire akarod használni? Ettől függ milyen kardot kéne venned.


Vastagság - Ha vági akarsz, akkor egy vaskosabb példány a jó, ha iaira, akkor a könnyű pengék inkább.


Damaszkolás - Alapból nem vennék damaszkolt pengét. Nekem van ilyen, de csak azért vettem, mert még hiányzott a gyűjteményemből. Gyakorlati haszna a mai acéloknál nincs. Ellenben jó nagy felárral jár és könnyen belecsúszhat láthatatlan kovácsolási hiba.


Rétegelés - Vágókardhoz fölösleges a több rétegű kard. Sima monoacél, azaz maru penge a legjobb. Ezek jobban bírják a strapát. Nem mellesleg jóval olcsóbbak is.


Differenciáltan edzett - Ez annyit jelent, hogy valódi-e a hamon vagy sem. Ha igen, akkor a vágórész keményebbre van edzve, mint a kard többi része. Én az ilyeneket tartom jónak.


Vércsatorna - Ha van, akkor könnyebb de picivel gyengébb a kard. Elsősorban esztétikai döntés ez szerintem. Én nem szeretem.


Méret - Olvassál utána milyen hosszú penge jó neked.


Mindenesetre érdemes az ismert márkákból válogatni: Paul Chen (Hanwei), Huawei, Ronin, Musashi, stb.


Érdemes külföldről rendelni a kardot, Magyarországon nagyon felárazzák őket. 300 USD-től érdemes nézelődni.


Egyébként itt: [link] és itt: [link] nagyon sok jó információt találsz.


Pár kard ami talán jó lenne neked:

Hanwei Bamboo Mat (nagyon szép hamonja van)

Hanwei Practical Katana Classic

Ronin Dojo Pro

2014. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!