Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy diszkalkuliás...

Lehetséges, hogy diszkalkuliás a fiam?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen megy neki a matematika, már maga a számolások is, olyan 5-6. osztályban kezdődhetett neki, addig is nagyon nehezen ment neki a számolás. Míg majdnem minden tantárgyból négyes, ötös, addig matematikábol már alsóban is épp, hogy meg volt neki a kettes, többször meg is bukott, bár valahogy év végére mindig sikerült a kettes, most viszont épp emiatt ismétel évet, miközben emellett egyetlen egy kettese volt, 3 hármas és a többi 4-5ös. Sokszor csak a matekot gyakorolja, más tárgyakra nem is tanul, most félévkor is megbukott, és most is bukásra áll. Van egy 10 éves huga, akiről nem rég derült ki, hogy diszkalkuliás. Az Ő tanárai már jobban foglalkoznak a gyerekekkel, mint akkor mikor a fiam volt alsós.. Illetve volt 5-6. osztályos korában egy fejsérülése, az egyik oszálytársa fellökte és elég erősen bevágta a fejét az asztal (vas) lábába. Attól kezdve figyeltünk fel arra, hogy nehezebben ért meg dolgokat, nehezebben igazodik el, illetve a matematika innentől kezdve még nehezebben ment neki. Feküdt már agyrázkódással is korházban. Lenne értelme nekifutni egy kivizsgálásnak? Eléggé kétségbe van már Ő is esve, mert egyébként minden mést jelentősen könnyebben megjegyez..

2014. márc. 16. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha már ennyire nem megy a matek, akkor érdemes kivizsgálni.

Mondjuk azt nem tudom, hogy pontosan milyen feltételeknek kell teljesülnie, hogy valakit ezzel diagnosztizáljanak, de majd a szakértők megmondják.

Egyébként a matek nehézsége az elvontság és az általánosítás, no meg persze a valódi problémák "átalakítása" matematikai feladatokká. Mondjuk ezek nem annyira erősek az ált. és középiskolában, de akinek gondja lesz ezekkel, az már elég gyorsan elő szokott jönni.

2014. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Diszkalkulia vizsgálat lenne a megoldás!


Én is az vagyok és egy ilyen vizsgálaton én is átestem és szerencsére időben megállapították, hogy az vagyok.

2014. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a tanárok sem úgy álltak hozzá annó, hogy ez kivizsgálásra kerülhetett volna, és sajnos bennem sem merült fel a gyanú. Mindig noszogattuk és hajtottuk.. mindig sikerült szinte a kettest kihozni belőle valahogy.. Már bánom, hogy annó nem figyeltünk jobban oda rá.
2014. márc. 18. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!