Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sehol sem találok normális...

Sehol sem találok normális leírást csak bonyolultat. Mik pontosan a következők: számla, csekk, hitel, rezsi, adó, adózás?

Figyelt kérdés
Előre köszönöm a segítőkész válaszolóknak.Fontos!

2014. márc. 17. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy milyen értelmi képességekkel rendelkezel, hogy azon a szinten tudjunk válaszolni, ha már a google nem adott neked megfelelőt. :-(
2014. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a tíz éves gyerekem is el tudja mondani egyszerű szavakkal, hogy mik ezek. Milyen szinten kell ez neked? Mint definíció, vagy mi, én se értem.. hisz ezek nem bonyolult dolgok.
2014. márc. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Számla: amikor vásárolsz valamit számlát kapsz. Ezt minden boltnak kötelező ( lenne ) adni. Másnéven: "blokk".

Csekk: minden hónapban ( a szüleid ) kapnak / kaptok egy sárga színű levelet egy borítékban. Ez olyan mint egy számla, ezt minden hónapban kaptok és ezt be kell ( kötelező ! ) fizetni. Pl: víz, gáz, áram.

Hitel: ha egy banktól veszel fel pénzt ezt többszörösen, azaz kamatosan kell visszafizetni. Sok fajta hitel van, pl. lakás célú vagy éppen személyi kölcsön. Ahhoz, hogy hitelt vehess fel nagykorúnak kell lenned és állandó munkahellyel kell rendelkezned. Másnéven: kölcsön.

Rezsi: havonta kell fizetni: víz, gáz, áram. ( Lásd: csekk. )

Adó: az államnak befizetett összeg. Adó mindenre van kivetve, az ételektől a ruhákon át a járművekig ( pl: ÁFA ).

Adózás: az adó befizetése.

2014. márc. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!