Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gázpisztoly viselése 18 éven...

Gázpisztoly viselése 18 éven alul egyáltalán nem lehetséges?

Figyelt kérdés
Sajnos nem túl sok jóval kecsegtet az a város a ahova tovább tanulni készülök ezért gondolkodok ilyeneken. Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 23. 16:00
 1/6 Gabesz9997 válasza:
40%
Maradj a gázspray nél vagy ha anyud/apud megveszi a fegyvert és szabályosan tárolod azt és csak ténylegesen önvédelemkor veszed elő nagy gond nem lehet de ha a zsebedbe van az utcán és egy rendőr megállít akkor NAGYON NAGYOT szívsz. Szóval vagy gázspray vagy egy erős Airsoft pisztoly azzal szemen lövöd és utána nem hiszem, hogy kötekedni fog. Bár ha fém pisztoly akkor igazinak is nézheti és elfut.
2014. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És egy gázsprével hat embert hogyan iktatok ki mert sajnos egyik ismerősömtől halottam hogy hatan kötöttek vele.
2014. márc. 23. 16:19
 3/6 A kérdező kommentje:
*bele
2014. márc. 23. 16:20
 4/6 Gabesz9997 válasza:
Egy fegyverrel se fogsz 6 embert ártalmatlanítani a gázpisztoly nak van egy bizonyos hatótávja és szórási aránya ha 6 körbeállnak és mire előveszed és ha lőni is tudsz vele max 2-3 tudsz vele ártalmatlanítani a többi lefog és üt. Annyit tudok ajánlani, hogy tanulj valami harcművészetet, futni és legyen nálad akkor 1 kés más nem tudok ajánlani. De mondom 1 fém Airsoft pisztolytól is beszarhat az ember ha nem tudja, hogy az igazi vagy sem.
2014. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hun46y3 válasza:
100%

Az airsoft eszedbe se jusson!

Ha azzal kapnak el, még rosszabbul jársz.

Gázpisztolyra 18 fölött kaphatsz viselési engedélyt, de airsoftra egyáltalán nem. (meg lehet próbálni, ha az embernek van fölösleges pénze és ideje, de kizárt, hogy kapjon)

18 alatt gázspray, ha valamit szeretnél magadnál tudni.

2014. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

18 éves korom előtt is nagy önvédekező voltam. Találtam az utcán egy rozsdás pengéjű kést 11 évesen és 12 évesen szereztem egy boxert. Nem csináltam velük semmit, csak állandóan hordtam őket mindenhová, zsebekben. Egy évre rá, amikor papám meglátta ezeket nálam, elvette őket és adott nekem helyette gázspray-ket.


1. Az esetek 99%-ában 1-2-3 ember támad, jellemzően valamilyen szúró/vágó/ütőfegyverrel, vagy puszta kézzel. Ezen belül is 60-70%-ban főleg a támadó is egyedül van. Megtámadhatnak hatan, meg meglincselhetnek negyvenen is, lelőhetnek pisztollyal, de statisztikailag ezekre elképesztően kicsi az esély.


2. 1-2-3 támadó ellen ha nagyon nincs más (és neked most tételesen, nincs!), akkor a gázspray is jó. De gázsprayből sok is lehet nálad könnyen!


Én 13-18 évesen általában három gázsprayt hordtam magamnál. Egy a jobb nadrágzsebbe, egy felcsiptetve a saját csiptetőjével a nadrág belsejébe, egy pedig a kabát/pulcsi zsebbe.


3. Jó típust válassz!

PV/OC/pepper/paprika. Ezek mind ugyanazt jelentik, vagyis mind paprika spray. Ilyenjeid legyenek, mert 1-2 méterről szembe fújva (ez a jellemző gázspray használat) ez a legjobb, ami mindenhol elérhető.

Ha Budapesten járatos vagy, vagy van budapesti ismerősöd, akkor kérd meg hogy szerezzen neked CR gázsprayt. Ez még a paprikánál is jobb.

A CS töltetű (ez a szó szerinti könnygáz) nem rossz, de az inkább tömegoszlatásra jó, mert gyorsan terül a térben (bár elméletileg az általad rettegett 6 támadó ellen inkább a CS jobb)

A CN töltetűvel meg ne is foglalkozz. Rossz. Pontosabban: Az összes többi, előbb felsorolt jobb nála.


Amiket ajánlok, tételesen:

Pfeffer KO FOG: [link]

TW-1000: [link]


Ja és a sprayket 1-2 évente cseréld le.

És legelsőnek 1 darabbal többet vegyél! Ne legyél zsugori, hanem vegyél egy sprayt csak azért, hogy kifújd a tartalmát és lásd, hogy mennyi anyag van a típusban, mennyi idő kifújni, milyen messzire megy el, stb.


3:


Az Airsoftért ugyanolyan büntetést kap, mintha engedély nélkül lenne nála gázpisztoly. Mindkettő esetén elkobozzák az eszközt és 50 ezer forintra megbírságolják. Akkor már inkább egy gázpisztoly, engedély nélkül.

2014. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!