Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tartozás miatt leszerelik a...

Tartozás miatt leszerelik a gázórát?

Figyelt kérdés

Holnap jönnek egy lakatlan házhoz leszerelni a mérőt hátralék miatt. Engem kértek meg, hogy engedjem be őket, van kulcsom, mert járok oda etetni a macskákat.

A tulaj nem lakik ott, meg senki más sem. Nekem nem teher, ráérek, meg addig legalább foglalkozok az állatokkal. De azt megmondtam a tulajnak, hogy nem írok alá semmit, nem vagyok sem rokon, semmi közöm se a tulajhoz, se a házhoz.

Tudom, hogy csak tanúként igazolnom kellene a mérőállást, de elég nagy összegről van szó, és ha pénzügyi viták lesznek, én nem akarok éveken át bíróságra járkálni.

Csak az érdekelne, hogy a leolvasó, vagy szerelő, vagy akárki, aki ott lesz, mit tesz, mit tehet ilyen esetben, lehet e ebből nekem problémám?

Szerintetek elviszi úgy a mérőt, hogy nem írom alá? Vagy rendőrt hív? Lefotózza gondolom, de engem vajon lefotózhat-e?

Viszont ha nem írom alá, akkor később vitára adhat okot, hogy nem igazolta senki a mérőállást, és a fénykép készülhetett úgy is, hogy előtte megbuherálták a mérőt.

Bocsi, ha hülyén tettem fel a kérdést, segíteni akartam csak, de ma egy kollégám beparáztatott, hogy én is kijöhetek rosszul a dologból, meg hogy a tigázzal amúgy is vannak ilyen peres ügyek, hogy egy pillanatra nem néz oda az ügyfél, addig megmágnesezik a mérőt, aztán meg kiszámláznak többszázezres kötbért, az ügyfél meg megy a bíróságra.

Már nem mondhatom vissza. ezen forgok egész nap, hogy lehet-e bajom. Nem tud vki vmi erre vonatkozó jogszabályt?



2014. márc. 26. 18:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!