Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a közgázról/vagy...

Mit gondoltok a közgázról/vagy aki esetleg olyat tanul az milyennek találja, érdekes? El lehet vele helyezkedni külföldön?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és tudom hogy korai még tervezgetni az ilyet, de érdekel hogy mit gondoltok róla. A fő célom az lenne az életben ( a családon, barátokon és ilyesmiken kívül.) hogy kijussak Amerikába, és ott élhessek. Tudom hogy sablonosan hangzik/nyálasan hogy Amerika. De mindenkinek megvan az ízlésvilága, engem ez vonz. Előre is köszi a válaszokat.:)

2014. márc. 30. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Miért lenne korai 15 évesen ezen gondolkozni? Jövőre már faktot kell választanod.

2. Nagyon sok szak van a közgázon, nem lehet így általánosan válaszolni. Az biztos, hogy jó, ha van ismerősöd, aki el tud helyezni egy közgazdász diplomával, fontos lehet. Ami még biztos, hogy ha jó állást akarsz később közgazdász diplomával, akkor baromi jónak kell lenned (adott közgazdászok top 15-20%-ában).

3. Amerikába elég bonyolult kijutni. Most nem akarom leírni, mert hosszú, de olvass utána. Kb csak úgy lenne esélyed, ha egy ottani egyetemen szerzel diplomát, de az ottani egyetemekre nagyon nehéz bekerülni és baromi drágák (~évi 50-60.000$)


Szerintem először járj utána az amerikai bevándorlásnak, vízumoknak, mert ha ez a célod, itt kell kezdened és ehhez kell alkalmazkodni.


Ui:Az USA-ban a természettudományi tárgyakkal foglalkozó embereket várják a legszívesebben (K+F)

2014. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!