Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Két dolgozó létszámleépítés...

Két dolgozó létszámleépítés miatt elküldés. A másik visszahívása felmondási idő lejárta előtt. A régi dolgozó nem gyakorlottabb, mint egy újonc?

Figyelt kérdés
Hirdetés kb. két hete ua. pozicióba. Régi-új dolgozó helyettesít.

2014. márc. 31. 21:34
 1/6 Grim13 ***** válasza:
nem feltétlenül gyakorlottba de viszont lehet hogy gyorsabb de itt most nincs kérdés és a kijelentés is nehezen érhető!
2014. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mirefel hirdetik az állást ha nincsmunka,3 műszak isholvan holnincs.persze lehet hogya másik nemdolgozott jól,s cserélni akarták?LÉtezik álhirdetés?
2014. ápr. 2. 05:55
 3/6 Grim13 ***** válasza:
persze hogy létezik, kiváló módja az adathalászatnak és van olyan hely ahol talán még támogatást is kapnak ezért!
2014. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha azember a munkanélkülire viszi a hirdetést,utána tudnak nézni hogyhogyvan ez, vagy nemfoglalkoznak ilyenekkel?Ugyebár bizonyíték nincs a kezembe, legfeljebb azott dolgozók tudnának helyeselni, de ők meg féltik az állásukat.
2014. ápr. 3. 10:05
 5/6 Grim13 ***** válasza:
nem tudom hogy megy a szabályok szerint de elmondom hogy megy itt ahol én élet (15ezres kisváros) na szóval bemegy a hirdető, a hirdetést ahol lehet szétkürtölik ahogy szabályos, de előtte a munkaügy minden dolgozó behívja a rokonát, barátnőjét volt kollégáját akik közül választana, a nyilvános interjún meg csodálkozik mindenki hogy miért nem vették fel... minden legális mivel egyetlen egy szabály sem írja elő hogy azt kell felvenni aki a legjobban odavaló, persze egyszerűbb lenne és valószínű az üzlet is jobban menne ha egy bunkó 18 éves eladó helyett azt a kedves nőt vennék fel aki 1.5 éve volt ott de ö nem nyalt vagy nem volt rokon vagy nem tetszett hogy 4 órában van bejelentve és 8-at dolgozik (bárki bármilyen adut hoz fel ez egy valós dolog és megtörtént, nem velem hanem édesanyámmal de nem egy barát barátjával....) menni kell tovább és segget nyalni vagy nagyon kreatívnak kell lenni
2014. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam én is hogy nem sokra mennék, azért a munkaadók bebiztosítják magukat a munkavállalóval szembe,ritka mikor meglehet őket fogni. A felmondás levélbe az áll röviden: az elmúlt hónapok árbevételinek csökkenése miatt nem érték el a várt árbevételt + a vevői előrejelzés alapján a következő hónapokban sem fogják. Gazdasági okok miatt átszervezést kellett végrehajtani,mely a 3 műszakos munkarend átállása 2 műszakos munkarenddé, valamint létszámcsökkentéssel járt. S ebbe beleestem én is. s visszakanyarodva az előzőekben írtakra, akkor most hogy hogy mégy3 műszak, mikor valamelyik napis mondta volt kollega hogy 3 műszak lenne de csak kettő van???
2014. ápr. 4. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!