Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy van angolul, hogy 'Nem...

Valaki1988 kérdése:

Hogy van angolul, hogy 'Nem kellett volna'?

Figyelt kérdés
Jó angolos vagyok, de ez a mondat valahogy kifogott rajtam. Pontosabban nem tudom eldönteni, hogy milyen szabály szerint kellene alkotni a mondatot (pl. should, must, stb.). Egyik osztálytársam szerint I shouldn't have a helyes, de én nem vagyok biztos benne. Talán I shouldn't do it vagy valami ilyesmi
2014. ápr. 2. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

I shouldn't have done that.


Én nem az, hogy nem vagyok jó angolos, hanem nem tudok angolul(tuti megbuknék egy nyelvvizsgán minden irányból). Fogalmam sincs milyen szabály alapján van így, mert alig ismerek szabályokat. A suliban tanultam ezeket a perfect tense meg hasonlók, de soha se volt fogalmam róla mi micsoda. Amióta olyan fórumon OLVASGATOK és nagyon ritkán írok, ami angol nyelvű, azóta se tudom ezeket a szabályokat, hanem csak láttam, hogy milyen helyzetben milyen MONDATOKAT írnak. Tehát nem szavakat vagy szabályokat, hanem mondatokat. És azóta sokat javult az angolom (a hasznos része, nem az amit egy teszt le szokott mérni) és komolyan mondom, előtte semmit nem értettem a beszédből, de azóta, hogy OLVASGATTAM, nem az, hogy el kezdtem érteni a beszédet, hanem egyszer véletlenül rákattintottam egy youtube videóra, angol nyelvű, 1 órás, valami tudós beszélt a húrelméletről és értettem végig, és nem volt egyből evidens, hogy angolul hallgatom, csak néztem és hallgattam, mondom ez milyen érdekes igen, mert tök jó, hogy összekapcsolja a relativitás elméletet és a quantum elméletet, viszont nehéz bizonyítani, hogy igaz.


Szerintem az "I shouldn't do it." az jelen idő. Azt jelenti, nem kéne megtegyem.

2014. ápr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Hááát én sem tudok angolul, de miután lefordítottam Sigmund Freud - Pszichoanalízis, és Álomfejtés című könyveit angolról magyarra, meg vissza, azóta már angolul álmodom... :-)

2014. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Englishpractice válasza:
A should have (done/gone stb) azt jelenti, hogy valaminek meg kellett volna történnie de nem történt meg. Ezzel a szerkezettel kritizálhatunk is. A shouldn't have + befejezett melléknévi igenév arra utal, hogy olyan történt aminek nem kellett volna.Ha szeretnél tanulni angolunl, keress priviben.
2014. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!