Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki hisz istenben, és ki hisz...

Ki hisz istenben, és ki hisz önmagában közületek?

Figyelt kérdés
kíváncsi lennék erre, hogy a válaszolók milyen arányban hívő emberek.

2014. ápr. 2. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszem, hogy isten vagyok. A világom velem született, s velem együtt enyészik el.
2014. ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egyetlen választ kaptam, de mégis úgy érzem,hogy az maga a tökély
2014. ápr. 2. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Ateista vagyok. Meggyőződéses ateista, de nem materialista, alapvetően szkeptikus, de nem lélektelen, és elfogadom, hogy vannak bizonyos dolgok, amikre egyszerűen nincs magyarázat. Legalábbis racionális. Ahogy azt is tudom, hogy ezen dolgok 90%-a szándékos hazugság, illúzió, önámítás, hallucináció van, lehet köztük olyan, amely igaz. Nem hiszek a mindenható, mindentudó teremtő létében, nem hiszek a Bibliának, sem a Koránnak, sem a görög, kelta, inka mitológiában, stb. Úgy mondanám, ahogy Dawkins is mondta: az emberek a legtöbb istent tekintve ateisták. Én csupán egy istennel tovább megyek. Ettől függetlenül még mint lehetőség, fenntartom azt, hogy ezt az univerzumot, minket, embereket, a Földet, stb, akár teremthette is egy lény, de az semmiképp nem mindenható, nem mindentudó, és mindegy neki, mit csinálunk. Az ember maga is teremt, a művészet a szememben már teremtés, noha élettelen, mégis annak tekintem. Lehet olyan lény, olyan lények, akik ilyen szempontból fejlettebbek, és képesek teremteni élőlényeket is.


A fentiek mind lehetőségek. Alapvetően ateista, szkeptikus vagyok, de nem elvakult. Valószínűbbnek tartom, hogy nem létezik teremtő (olyan sem, aki csak minket teremtett, de mást pl. nem).

2014. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aries 2 ***** válasza:
Én hiszek Istenben. És ezért szerencsésnek is érzem magam.
2014. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én hiszek istenben 12/L és nem értem hogy valaki hogy enm tud benne hinni......
2014. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha szerencséd van, idősebb korodra megérted.
2014. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én magamban hiszek. És abban, hogy a válasz az életre, a világmindenségre meg mindenre: 42
2014. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!