Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet lemondani egy...

Hogy lehet lemondani egy örökölt földről a magyar állam javára?

Figyelt kérdés
Röviden dióhéjban...29 éves vagyok, 2008-ban veszítettem el az Édesapámat aki fenyőtermesztéssel foglalkozott.Örököltem utána nagyon sok földet, aminek a nagyobb/hasznosabb részét eladtam és abból vettem egy garzonlakást Budapesten.Igen ám,de maradt még pár föld ami elhagyatottan,parlagon hever. A legrosszabb az egészben, hogy azt sem tudom helyileg hol vannak. Ráadásul 250 km távolságra vannak tőlem egy Zala megyei kis faluban és külterületen én pedig Budapesten élek.Kaptam egy felszólítást bő 1 hónapja ahol felszólítottak kaszálásra, terület rendbetételre.Nagy nehezen térkép alapján megtaláltam a földet a férjemmel és anyukámékkal. Mikor kimentünk a helyszínre akkor szembesültünk azzal hogy el van a terület bokrosodva így kivágni, fűrészelni lehetne ott a gyomot és nem kaszálni.A kedves önkormányzat adott 3 hetet hogy ezt kipucoltassam. Beszéltem a jegyzővel aki a határidőt ugyan meghosszabbította, de attól még a probléma nincs megoldva. Sajnos nem tudunk 200-300 km-t utazni a férjemmel így nekünk csak nyűg.Hogyan lehetne lemondani a földről az állam javára.Mást nem tudok..a szomszédoknak nem kell, sőt mint kiderült a kedves szomszéd jelentett fel.Ti mit tennétek a helyemben?A helybélieknek nem kell, hiába akarom eladni és sajnos az önkormányzat sem tart rá igényt. A felszólításban az is benne volt hogy parlagfűveszély van, holott 1 db parlagfű nincs ott.Mit tennétek a helyemben??

2014. ápr. 3. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

1. variáció odaadod nekem.


2. Kérdezz meg egy ügyvédet és akár nála rögtön át tudod a nevemre iratni.

2014. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tomala ***** válasza:

Ingatlan tulajdonjogáról - ha azt egyszer már megszerezted - egyoldalúan nem lehet lemondani.

Tehát csak átruházással tudsz tőle megszabadulni, amihez a tulajdonszerző fél hozzájárulása is szükséges (tehát szerződésről van szó).

Az egyik ilyen megoldás az ajándékozás. Találj valakit, aki elfogadja: egy civil szervezetet, egyházat, az önkormányzatot, szomszéd telektulajt, stb.

A másik, hogy potom áron, pl. 1 Ft-ért meghirdeted.

2014. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok, utánanéztem: a földtörvény lehetővé teszi, hogy a földet bevett egyháznak, önkormányzatnak, államnak odaajándékozd, rendes ajándékozási szerződéssel, NEM UTASÍTHATJA VISSZA!!!


Azt nem tudom, jelen esetben ki fizeti az ügyvédi költséget, de valszeg még mindig jobban jársz, mintha nekiállsz kiirtani a gyökereket. Gondolom, tértivevényesen jelzed ebbéli szándékod falu jegyzőjének, esetleg konzultálj egy ügyvéddel.

OFF. Egyébként földet külön vissza lehet utasítani a hagyatéki tárgyalás során, vagy annak során odaajándékozni az állam javára. Én valamelyik utóbbit fogom tenni a bozótommal(ami elvileg rét...).

2014. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!