Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A föld területem mellett lakó...

Évi61 kérdése:

A föld területem mellett lakó férfinek 6 éve megengedtem, hogy használja a földemet ingyen és bérmentve. Már 2 éve könyörgök neki, hogy ne használja mert én akarom hasznosítani. Fenyeget, ha ráteszem a lábam a földre nagy bajom lesz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

#föld használat #föld eltulajdonítás
2014. ápr. 4. 21:00
 1/3 anonim válasza:
Ha kötöttetek valamilyen írásos megegyezést akkor azt kell átnézned hogy mit kötöttél. Ha nem történt semmi ilyesmi csak szóbeli megállapodás (és tényleg tiéd a föld) akkor szerintem nyugodtan használd. Szerintem semmi bajod nem lehet belőle. De ha biztosra akarsz menni kérdezz meg egy jogászt/ ügyvédet.
2014. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerzodesetek van? Ha nincs, akkor odamesz es korbekerited, ledozerolod, lebetonozod, beulteted- o meg szaladhat feljelenteni ha akar.
2014. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Semmi féle írásos megállapodásunk nincs, csak szóbeli! Szóbeli a visszavonásom is, de értetlen a fazon, ráadásul fenyeget is! Na erre én 2013. júniusában kimérettem hivatalosan földmérővel a területemet, kértem, hogy ezek után ne használja, de elvetette ugyan úgy mint eddig 6 éven keresztül ingyen és bérmentve használta. Erre én ügyvédet fogadtam, de az ügyvéd eddig még érdemben nem intézkedett, mert eddig még nem is jelzett nekem, hogy mi van az ügyemben pedig hivatalosan megbíztam! Tehát a saját birtokomat védem, ha akar a birtok háborító jelentsen fel, terrorizáljon ha ez jó neki? Akkor jó, mert fákat szeretnék ültetni, persze hivatalos formában.
2014. ápr. 7. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!