Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elolvastam ezeket a gyöngyszem...

BlackDahlia kérdése:

Elolvastam ezeket a gyöngyszemeket, amik a centrírozással kapcsolatosak. Az én bajomat is lehet orvosolni centríroztatással? Részletek természetesen alább

Figyelt kérdés

Namármost, mi is tegnapelőtt cseréltük le a nyárit télire,

de nekem egy kicsit nehezebb dolgom van, ugyanis nem otthon (M.o.) tartózkodom, és autós szakzsargonra nem vagyok kiképezve.

A sok okosságból nem sikerült kihámoznom a lényeget, mert megint inkább egymást hülyézzük, szóval:


1. tényleg minden csere után el kell vinni centríroztatni?

2. Nálam, ha lassan megyek, olyan hangja van, hogy szétmegy a fejem tőle, 20-30-40 km/h-nál, mély hangon zúg, mintha egy centrifuga belsejében lennék.

3. 100-nál citál a kormány, mint a barom.


Az én problémám is emiatt lehet? Azt mondták, jobb ha veszek új gumikat, mert már régi amit az autóhoz kaptam,

de nekem erre most nem nagyon futja.

A zúgás az lehet attól, hogy régi a gumi, vagy az is tipikusan centrírozási problem?

Első autóm, ami kicsit roggyant,

nem vagyok profi, anyázós, hülyézős, flegma válaszokat mellőzzük,

köszi!



2014. ápr. 5. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
A centrírozásnak semmi köze a gumihanghoz. A jelenség, amit leírtál kagylós (egyenletlenül kopott) gumira ital, ami vagy korábbi lengéscsillapító-hiba miatt jött létre (ez a kevéssé valószínű), vagy a gumi egyik, vagy mindkét széle hullámosra kopott, ami elég gyakran előfordul, és ha már kialakult, semmit nem tehetsz ellene, a gumi kuka. Megelőzni, vagy legalább lassítani azzal lehet a jelenséget, ha gumicseréknél mindig felcserélik az első kerekeket a hátsókkal, de ez sem mindig jön be, mert van olyan gumi minta(elsősorban a régebbi típus, V alakú, kötött forgásirányos), ami akkor is így fog kopni. Ma már kezdenek a gyártók leszokni ezekről a mintákról, és átszokni az asszimetrikus mintákra, ezeknél ritkábban van ilyen. Ha végig húzod a kezed a gumik legbelső, és legkülső mintablokkján, érezni fogod, amiről beszélek, de durvább esetben szemmel is látható. Ha a futófelület teljes szélességében hullámos, az lengéscsillapító hiba.
2014. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Aham, köszi. csak azt nem értem, mielőtt lecseréltük, nem volt ez a hibajelenség. Se zúgás, se rázás...

Mindegy, hétfőn elviszem a mesteremberekhez :P , aztán meglátjuk!

2014. ápr. 6. 13:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!