Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak Magyarországon is...

Vannak Magyarországon is anyakönyvezhető japán nevek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah, múltkor olvastam valahol hogy vagy idén vagy '08-ban lett anyakönyvezhető a Kaname név itthon.
2009. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hehe, az nem az egyik anime-szereplő neve volt?
2009. dec. 19. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De:) A Vampire Knight-ból:):)
2010. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egy japán név. Nem tök mindegy, hogy animében volt-e?

Ezentúl Magdinak se lehet nevezni egy kislányt, mert az meg a Barátok köztben volt?XD

Egyébként volt a Full Metal Panicban, meg a pomponos doramába, aminek nem jut eszembe a címe, meg egy mangába, aminek szintén nem jut eszembe a címe>.<

2010. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó, de Magyarországon szokatlan név azért... Miért lenne baj, hogy az anime jut róla az eszembe? Vagy például, ha valakit mondjuk Angelinának hívnának, akkor kérdezhetném, hogy "mint a színésznőt, nem?". Egyébként szerintem szép név a Kaname^^. De egy full magyar gyereket nem persze nem neveznék el Kanaménak.
2010. febr. 3. 14:21
 6/7 Petty Clown válasza:
100%
Bármilyen nevet kérhetsz, csak előbb engedélyeztetned kell. Ha nem gáz a név, szinte mindent elfogadnak. Sőt, névnapot is választhatsz neki, ha jól tudom...
2010. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Magyaroszágon kérvény ellenében engedélyeznek minden olyan nevet ha elég értelmes hogy név lehessen és ha magyar helyesírás szerint van írva. pl: a Ginger nevet visszadobták, míg a Dzsindzsert engedélyezték...


bár konkrétan japán keresztnevet még nem láttam naptárban.

2010. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!