Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vámpíros filmekben miért...

A vámpíros filmekben miért van olyan nagy jelentőssége a bálnak?

Figyelt kérdés
Minden ilyen filmet amit láttam tuti szerepelt benne egy esti bál!
2009. dec. 19. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mint a Vámpírok bálja musical szerelmese még így se tudom elmagyarázni...mellesleg nem sok ilyen filmet láthattál...például Interjú a vámpírral Kárhozottak királynője....ezek is vámpírfilmek azt sehol egy fontos bál...

Az hogy az Alkonyatban van bál, hát viszont azt nehz a vámpírfilmek közé sorolni, mert kevés közük van a mítoszhoz...


a Draculában se nagyon van bál...mondjuk a Dracula halott és élveziben igen, ha az volt a kérdés előzménye :D az nem semmi...:D


A bál olyan elegáns, fenkölt, szép, és tulajdonképpen titokzatos...mint a vámpír maga, egy ritka és különleges jelenség...valószínűleg ebben rejlik a válasz...

2009. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom mert a bálban általában van tukor és a vámpír nem látja meg benne a saját képét, azért tartják a bált hogy felismerjék a vámpírt...

Vagy pedig a vámpír-imidzs miatt..

2009. dec. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mert a bálok általában este szoktak lenni.

Nem hiszem hogy több lenne. Persze minden vámpíros filmben eltérnek a ,,szabályok,,. Mármint hogy kimehetnek e nappal meg ilyenek.

2009. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na látom mindenki nézte a Drakula halott és élvezi-t...:))

nem minden filmben nem látja magát a tükörben.

17:00 vok

2009. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Interjú a vámpírral-ban nem volt bál?:D Nekem úgy rémlik, hogy volt.. valamit nagyon félrenézhettem akkor XD

Amúgy szerintem is valahogy ez olyan vámpíros "imidzs". A régi korokban fontos szerepe volt az ilyen eseményeknek, és mivel a vámpír a legenda szerint éjszakai életet él, ezért hova menjen ha nem oda :D A mostani modern kori vámpír meg már biztos nem bálozik, max. disco :D

2009. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert a bálok túlnyomó többsége esti, éjszakai szórakozás, ahol könnyedén elvegyülhet egy vámpír a társaságban és észrevétlenül becserkészheti áldozatait, kiválaszthatja azt, aki meg szeretne kóstolni.


Illetve a bálokban van valami... elegancia, titokzatosság. És ezzel a jelzővel szeretik illetni ezeket a fantázialényeket, a kegyetlen és agresszív mellett.

Gondolj bele, a szép ruhán túl még álarcot is hordhatnak, és mindenki átváltozhat elbűvölő figurává, így a vámpírok is.

2009. dec. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!