Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez most kinek a hibája? Én...

Ez most kinek a hibája? Én vagyok esélytelen forgalmi vizsgára vagy színtiszta korrupció?

Figyelt kérdés

Ma voltam először vizsgázni forgalomban. Természetesen bukó volt, hiszen az oktatóm a 6kötelező pótóra (nem vizsgáztam a 30. órámon, mert nem volt hely), és 4 zsebbe fizetett másik után ma reggel 6kor közölte velem, hogy ne menjek vizsgázni, más tanulója is vár erre a vizsgára, úgyse fog sikerülni. Én erőltettem, mert többször beült mögém párom (hiába nyekergett érte az oktató), és annak elleniére, hogy az oktató szerint nagyon béna vagyok, ő azt mondja (több éves jogsival), hogy simán vizsgaesélyes. Mellesleg én sem érzem magam balesetveszélyesnek.

Na ennek örömére mikor megérkeztünk a vizsga helyszínére, az oktató beküldött a kocsiba és kb 10 percet beszélgetett a vizsgabiztossal. (előtte mondta az oktató, hogy a biztonság kedvéért legyen nálam pénz). A vb elkérte a személyimet, már eleve abba belekötött, hogy nem hasonlítok a személyimen a képre, mert másszínű a hajam, meg hogy aug.10.én lejár.

Amikor elindultunk, mondta, hogy menjünk be egy lakótelepi parkolóba( tele jobbkézszabállyal és egyirányú utcákkal), találtam egy parkolóhelyet és kértem engedélyt a beállásra. A vb megadta, ezért elkezdtem rátolatni, amikor megállított és megkért, hogy haladjak tovább. Mint utóbb elmondta, azért húzott be hibapontot, mert nem lett volna meg a 40-40 centi oldalról és akadályoztam a forgalmat a parkolásommal. Tettünk még 4 kört össze-vissza (addigra arra a helyre, ahova az sx4-gye elvben nem tudtam volna beállni, beállt egy rover), ugyanezen a nehéz környéken parkoló után kutatva a reggeli csúcsban, de persze sehol nem volt, aztán az egyik egyenrangú kereszteződés előtt egy biciklis keresztben megállt előttem, hogy bogarásszon valamit a táskájában, én meg megálltam. Megbuktam. Az ok az volt, hogy 2.jára akadályoztam a forgalmat mert hirtelen fékeztem az elém hajtó biciklis miatt, veszélyeztettem a biciklist és ráadásul jogtalan elsőbbséget is adtam a megállásommal.

Mit kellett volna csinálnom?



2014. ápr. 7. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Elöször is a a "párod" nem tudja eldönteni, hogy tényleg normálisan vezetsz-e, mert a legtöbb "több éves jogsival"

még véletlen sem menne át újra a vizsgán, mert idöközben azt is elfelejtette, amit régen tudott.

Másodszor ha a párod többször is beült hozzátok az oktató tiltakozása ellenére, akkor érthetö, hogy igencsak a bögyében vagy.

Harmadszor amit írsz, annak alapján eléggé bizonytalan vagy, és érthetö, hogy nem akarnak rászabadítani az emberiségre


Nem okoskodni kellene, hanem gyakorolni a vezetést, és nem másban keresni a hibát.

2014. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak kérdezem, hogy mit kellett volna tennem, ugyanis ha kikerülöm a biciklist, akkor sem lett volna meg a kellő oldaltávolság a manőver végrehajtásához (és szabálytalanul kanyarodtam volna jobbra), tehát azzal is simán megbuktam volna. A biciklist ugye el nem üthettem, tehát megállni muszáj volt.

Az tény, hogy van, amiben bizonytalan vagyok, viszont 40 óra vezetéssel a hátam mögött és számtalan balhéval az oktatóval ( félórákat várni rá szakadó esőben és a családját fuvarozni a vizsgafeladatok gyakorlása helyett, persze ezek mind óra keretében), az is normális, hogy a viszonyunk nem a legjobb. Ennek ellenére én akkor sem tartom korrektnek, hogy azok után, hogy szó nélkül fizettem mindent és inkább én alkalmazkodom egyetem és munka mellett, hogy a pluszórákon sem a vizsgafeladatokat gyakoroljuk, mert neki nincs rá ideje/ kedve. Nekem meg nincs egy jogsira 2-300000em, hogy az ő kénye-kedve szerint a családját taxizgassam a saját pénzemen. Szerintem elvárható lenne, hogy oktasson, arról nem is beszélve, hogy nem tartom tiszta és fair dolognak, hogy eleve közli velem, hogy bukta lesz, addig vezettet, míg tényleg megbukok és még arra is felhívja a figyelmem, hogy kenőpénz lehetőleg legyen nálam.

Már nem azért, de én a saját javamra, önerőből szeretnék levizsgázni, biztonságosan vezetni.

Több, mint egy éve szórakozok ezekkel az órákkal, rengeteg pénzem van benne, az ő elmondása szerint pedig legalább még 30 órát kéne vennem. Persze ezeket mindet zsebbe fizetném neki.

Többek között azért is nem értem a hozzáállását, mert míg ő az éppen aktuális barátnőjével telefonál vagy smsezik, én beparkolok és nagyon ritkán kell javítani, a forgalomban még nem okoztam balesetveszélyes helyzetet. Néha nem tudom neki visszamondani a merőleges utcák tábláit, igen, ez az én saram, viszont ez szerintem nem okolná a további 30 pluszórát.

Kezd nagyon elegem lenni, váltottam már oktatót (mondjuk más okokból), de kezdem azt hinni, hogy egyik sem jobb a másiknál és mind a pénzre megy. És akkor ott van a számtalan sofőr a forgalomban, akik csont nélkül száguldoznak bele az egyirányú utcákba, előznek a zárón és sorolhatnám...

Tehát nem mentegetőzök én, ismerem a hibáimat és azt is tudom, hogy még egy jódarabig nem vezetnék egyedül, ha ezek után ha megszerzem a jogsit, egyáltalán autóba ülnék...

Azt tudom, és ezt ugye mindenkinek meg kéne érteni, hogy puszta jótékonyságból nincs 80ezrem arra, hogy a gyerekét meg az akárkijét fuvarozgassam míg ő smsezik és ha véletlen valami nem úgy sikerül letépje a fejem...

Viszont még mindig kérdés bennem, hogy miért buktam meg azért, mert nem kaszáltam el a biciklis hátsó kerekét...

2014. ápr. 7. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Keresned kellene másik oktatót.
2014. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez már a második oktatóm ennél a sulinál, ráadásul az iskolavezető. Az a baj, hogy a pénzügyi kereteim a történetre lassan kimerülnek, így a 15000ft bírság, plusz az 5-5 ezer forint átírási költség nem férne bele most a büdzsébe. Oktatót váltani meg hónapokba telik...legalábbis néhány hónapba biztosan, mire elkezdhetek megint vezetni és addigra nagyon sokat felejtenék attól félek.

Így is már 140000nél járok és sajnos nem feneketlen a pénztárcám...sőt...Próbáljak meg még vizsgát erőltetni előbbre vagy fizessek inkább az oktatónak meg a vbnek is?

2014. ápr. 7. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Tény, hogy van olyan, hogy x embert meg kell buktatni. Mert ez is, mint sok más az országban, szól a pénzről is. De! Aki normálisan, biztonságosan és jól vezet, tehát tényleg megy neki, azt azért nem szokták megbuktatni. Inkább azokat buktatják meg, akiken látják, hogy nem igazán megy még nekik.

Tehát ne szidj senkit, hanem vegyél plusz órákat, gyakorolj és menj utána újra vizsgázni.

Amúgy meg az, hogy valaki azt mondja, hogy látom, hogy vezetsz, biztos átmennél vizsgán, az egy dolog. Teljesen más helyzet. Ugyanis már maga a vizsgadrukk miatt, éles helyzetben csinálhatsz olyan dolgokat, amiket nem kéne, illetve azért más egy barát és más egy oktató. Azért tán az oktató jobban ért hozzá. Neki ez a munkája.

Megnézném én azt a hétköznapi embert, aki x ideje jogosítvánnyal rendelkezik, hogy tényleg mindent úgy csinál-e, ahogy annak idején a vizsgán csinálta.:) Nem valószínű.:)

2014. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már a második oktatóddal van ilyen probléma, akkor lehet, hogy a hiba benned van.
2014. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok én szidni senkit, viszont a megbeszélt vezetési órák kezdeti és záróideje tény. A vezetési idő is tény, amit mindkét félnek tartani kéne. Ez viszont egyik oktatóval sem megy, pedig én ott vagyok időre, közben nem szervezek programot. A fuvarozással sem lenne bajom, ha közben gyakorolnánk is, nem pedig xy-t vinnénk valahova.

A bukás egy dolog, benne van a pakliban, azt el is ismerem, hogy volt, ahol hibáztam.

A másik oktatót más okból cseréltem le, azóta ki is rúgták, ami nem az én bajom, a probléma valós volt, a büntetését megkapta, remélhetőleg tanul belőle.

2014. ápr. 7. 15:57
 8/8 A kérdező kommentje:
Viszont még mindig nem értem, mit kellett volna csinálni a biciklissel? elütni, mert szabálytalankodott? veszélyesen megközelíteni a parkoló járműveket?
2014. ápr. 7. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!