Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki szult Parizsban?

Valaki szult Parizsban?

Figyelt kérdés
Nemsokara kikoltozunk oda, az elso gyermekem itthon csaszarmetszessel szuletett. Szeretnenk 1-2 even belul megegy babat. Ha nem szeretnem megprobalni 2.alkalommal a termeszetes szulest, lesz ott lehetosegem kerni a csaszart?

2014. ápr. 9. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Én Párizsban szültem a lányomat, egy nagyon jó kórházban.

Az a helyzet, hogy a császármetszést csak akkor végzik el, ha másképp nem megy a dolog, mert ez operációnak számít, és mint ilyen, sokkal több a rizikó (fertőzés, lassú gyógyulás, a gyermekhez való közeledés késleltetése stb.), mint a természetes úton való szülésnél.

Legtöbb esetben használják viszont a "péridural"-t, (a lányom is azzal szült). amely jelentősen csökkenti a fájdalmakat.

Van még egy megoldás, ha mindenképpen császárral akarsz szülni: klinikára kell menni, ott jobban figyelembe veszik az anya kérését, viszont ott legtöbb esetben valamit fizetni kell, hacsak nincs olyan biztosításod (mutuelle) ami állja a költségeket.

Az viszont biztos, hogy a kórházak felszerelése sokkal jobb és modernebb, minden eshetőségre jobban fel vannak készülve, pl. a koraszülésre és az újszülött ellátására is.

Nem tudom, miért erőlteted a császárt, a "rendes" szülésnél már aznap fel tudsz kelni, és az utóhatások is sokkal hamarabb elmúlnak...

2014. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Nem gond ha fizetni kell erte. Nem minden esetben mulnak el hamarabb (vagy mulnak el egyaltalan) a termeszetes szules utohatasai. Nem akarok szulni, egy jol felszerelt helyen nincs semmi gond a csaszarral. 40 evesen nem akarok inkontinenciat, aranyeret, nem akarom h alul barmit is csinaljanak. De nem is erre vonatkozott amit irtam, nemtom miert nem lehet tiszteletben tartani, ki hogy akar szulni.
2014. ápr. 9. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!