Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Járt már valaki Lissone-ban?...

Járt már valaki Lissone-ban? (olaszország) Milyen? Milyen nyelven beszélnek ott az olaszon kívül?

Figyelt kérdés
Légyszi az írjon aki már járt ott, vagy akinek a valakije volt már ott!Köszi:)

#Olaszország #Lissone
2014. ápr. 11. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem fog tetszeni, amit írok, így kérlek ne adj rossz szavazatot.


Ha jól látom ez a városka Lombardiában van, Monza mellett. Én nem jártam ott, de Lombardiában élek és elég sokat voltam Monzában, így biztos vagyok benne, hogy nem lehet csúnya hely - bár Olaszországban még nem láttam csúnya helyet -, legfeljebb unalmas. Mivel kisváros, ezért nem gondolom, hogy az olaszon kívül sokan beszélnek más nyelveket is (én is egy kisvárosban élek, és nem jellemző más nyelvek ismerete), hacsak nem a helyi dialektusra, a "brianzolo" -ra vagy kíváncsi.

Olaszországban szinte minden város más dialektust használ, ami az olasz egy igen elferdített változata, és a különböző behatások miatt elég eltérő is.

Én elég jól értek olaszul, de ha a helyi nyelvjárást beszélik, akkor annyi. Nem értek rómaiul, de pl. a szomszédos város (folyó túlpart :-) ) nyelvét sem értem.


Készülj, hogy auóz angollal nem nagyon lehet boldogulni. Pedig ugye Monza miatt (elég sok külföldi jön az autóverseny miatt)kellene...


Azért ne félj, jó lesz!

2014. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!