Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó napot nekem van egy Suzuki...

Suzuki sepia kérdése:

Jó napot nekem van egy Suzuki Sepia zz robogóm fel lett újítva új hengerszett, dugó gyűrűk, új az összes gyújtás rész karbi kitakarítva, de szerintem azzal lehet a baj mert ha fújok neki anyagot akkor pöffen csak mit lehetne vele csinálni még?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 27. 11:31
 1/9 Vida Sándor ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Nekem Sepia-m van, többször cseréltem hengert , stb, becsukott szemmel szedem szét, rakom össze. Pontosíts, talán tudok segíteni
2014. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Annyi hogy kapott egy teljesen új hengerszettet új az egész gyújtásrész a trafóval együtt a karburátor teljesen ki lett tisztítva az elektromos szívatóba az a patron meg lett nézve az tágul szépen. Ha üzemanyagot spriccelek be neki akkor régebben elindult vagy ha befogtuk a levegőszűrő felől, de most már csak pöffen egy kettőt mióta meg kapta az új henger szettet. De szerintem a karbival van valami.

Ilyenkor milyen trükköket lehetne vele csinálni, hogy elinduljon.

2014. máj. 3. 19:11
 3/9 Vida Sándor ***** válasza:
Gond lehet a nem megfelelő tömítettség. Ha fals levegőt szív, akkor nem tudja felszívni a benzint. Gyakori gond, hogy a karbi talp, mivel két csavar rögzíti a két szélén, meggörbül. Az O gyűrű ilyenkor nem tömít rendesen. Nekem legutóbb nem indult automata szivatóval,/új hengerszett/, nem kapott jelet. Sokat indítgattam, telement olajjal. Berágtam, feltettem egy kézi szivatós karbit, és levettem az olajzót. Nagyon sok indítgatás után beindult, okádta a füstöt. Azóta ezzel megy. Én azért kipróbálnám az automata szivatót, működik e.Ha régebben indításnál kellett neki benya, gyanús az automata szivató. Szikrát meg kell nézni, van e. Gyertya ki, fogd be a lyukat, és nyomd le a berugókart. Ha nem tudod befogni, jó a kompresszió, de ha nincs, akkor lehet membrán is, nem zár rendesen. Ezt a szívócsonk alatt találod. Benzin/levegő keverék állítás a súbertűn található ricniken a zéger átrakásával állítható. Feljebb: kevesebb benzin, lejjebb több benzin. Ne feledd: minden indításkor adagol olajat az olajpumpa. És ha a henger tele van olajjal, nem fog elindulni. Ha leveszed az olajzó tömlőt, vissza kell tenni, ha beindul a motor!!!!! Ha már ketyeg, egy pici olajat tehetsz a benzinbe is, úgy 1000 km-ig. Vigyázz, a sok olaj bekoxolja a dugattyút.
2014. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem van szikra is elég jó az olajozó nekem ki van kötve a lukak be vannak fedve a tűn meg hiába teszem bárhova is semmi változás
2014. máj. 4. 18:04
 5/9 A kérdező kommentje:

meg a kompresszió is nagyon jó milyen karbit tett fel rá ha szabad kérdeznem?

Meg nekem rossz a fesz szabályzó is és ezért nem kap jelet de ha viszek le akkor sincsen semmi csak egy párral többet pöfögött.

2014. máj. 4. 18:08
 6/9 Vida Sándor ***** válasza:
Egy suzuki RAN karburátor, de nekem azon ritka sepia-m van, amelyen a szívótalp döntött, nem egyenes, és a RAN-é pont olyan.
2014. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vida Sándor ***** válasza:
A zz sepiát nem ismerem annyira, de ezeken a hibákon kívül más nem szokott előfordulni. A gyertyát meg kellene nézni indítózás után, hogy olajos/benzinszagú e, vagy ha a kipuffogón jön a benzinszag, akkor más a gond, ha ezek nincsenek, akkor pedig a karbi. Érdemes lenne megnézni a falslevegő problémát, ez gyakori hiba. Szivató nélkül pedig nagyon nehéz elindítani. Új hengernél nem távozik el a felesleg olyan könnyen, és ha benedvesíti a gyertyát, az gáz. A zz-n asszem könnyebb kivenni a gyertyát, mint az enyémből. Én legutóbb vagy százszor vettem ki, mire elindult.
2014. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vida Sándor ***** válasza:

[link]

Itt szoktam vásárolni, sok dolog van a sepiahoz. Beírja az oldal keresőjébe hogy sepia, és kidob egy csomót hozzá, egész jó áron.

Amúgy jobban szeretem a kézi szivatót, legalább biztos tudom, hogy működik.

2014. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sziasztok a kihajtásnál a röpsúly alatt milyen méretű simering van????
2015. febr. 1. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!