Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy 3-éves kisfiam, és...

Esprimo Mobile kérdése:

Van egy 3-éves kisfiam, és szeretném a 2005-ben 1,2-millió forintért vásárolt lakó ingatlanom felét a nevére íratni. Tudom ebben ügyvédi segítségre lesz szükségem, de mégis menyi ajándékozási illeték fizetésére kell számítanom?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

NEm egészen a kérdésre válaszolok, de szerintem értelmetlen dolgot akarsz.


Ugyanis ha a gyerek (rész)tulajdonos, akkor az ingatlant nem lehet eladni, amíg a gyerek nem tölti be a 18. évét.

Azt elöre sosem tudhatod, hogy nem lesz-e esetleg mégis szükség az eladásra, és ezt elöre tudatosan lehetetlenné tenni értelmetlen ötlet.


Nem tudom, ezzel mit akarnál elérni, ha ugyanis az ingatlan a tied, akkor azt a gyerek fögja örökölni, tehát eleve az övé lesz idövel.

2014. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A kérdésedre a válasz: Csak az ügyvédet kell fizetned, az illeték pár ezer forint. Nemrég nekem is a nevemre íratták a szüleim a házat.


Viszont az első hozzászólónak teljesen igaza van! Jogos.

2014. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!