Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés
Esprimo Mobile nevű felhasználó kérdése:

Van egy 3-éves kisfiam, és szeretném a 2005-ben 1,2-millió forintért vásárolt lakó ingatlanom felét a nevére íratni. Tudom ebben ügyvédi segítségre lesz szükségem, de mégis menyi ajándékozási illeték fizetésére kell számítanom?

2014. máj. 4. 10:18  Privát üzenet  

A válaszok

NEm egészen a kérdésre válaszolok, de szerintem értelmetlen dolgot akarsz.

Ugyanis ha a gyerek (rész)tulajdonos, akkor az ingatlant nem lehet eladni, amíg a gyerek nem tölti be a 18. évét.

Azt elöre sosem tudhatod, hogy nem lesz-e esetleg mégis szükség az eladásra, és ezt elöre tudatosan lehetetlenné tenni értelmetlen ötlet.

Nem tudom, ezzel mit akarnál elérni, ha ugyanis az ingatlan a tied, akkor azt a gyerek fögja örökölni, tehát eleve az övé lesz idövel.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2014. máj. 4. 10:29 Privát üzenet

A kérdésedre a válasz: Csak az ügyvédet kell fizetned, az illeték pár ezer forint. Nemrég nekem is a nevemre íratták a szüleim a házat.

Viszont az első hozzászólónak teljesen igaza van! Jogos.

# 2/2Időpont 2014. máj. 4. 10:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy év alatt hogyan lehetne 4 millió forintot összeszedni?
2007-ben vásároltam lakóingatlant11,2 millió Ft. -ért. Most eladom 11,3 millió Ft. -ért. Egy éven belül nem vásárolok újabb ingatlant. Milyen fizetési kötelezettségeink vannak?
Ha "ajándékozás" címen kapok egy 3 millió forintot érő lakást az anyámtól, mennyibe kerül az illeték, amit az állam felé ki kell fizetni? Illetve milyen egyéb költségekkel kell...
3.5 millio ft lakás vásárlási kölcsönre mennyi most az illeték? Hozzá értök ill. aki járt már ilyen dolgokban, azok vállaszát kérném! Üdv.
Egy 10 millió forint értékű 2 szobás családi házra körülbelül mennyi lehet az illeték?
Illeték lakásvásárlásnál most, hogy van? Első lakás és x millió alatt is van?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!