Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 3 éve volt egy abortuszom...

3 éve volt egy abortuszom Azota kétszer voltam terehes és mindkétszer pár hét után elvetéltem a legutobi 2013 oktoberében történt . Azota a pároma probálkozunk hogy lehesen babák de nem jüön össze lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel egyikünk sem gyakorlott nőgyógyász, így a válasz egy laikustól:

Igen, lehetsz terhes.

De ha ez a válasz nem kielégítő, akkor tessék beszélni a nőgyógyásszal.

2014. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hányadik hétben volt az abortuszod? Mert ha viszonylag késői volt, akkor esélyesebb, hogy amiatt lehet a baj.

Ami rizikós az abortusznál az pont az, hogy megnő a spontán vetélés kockázata, sajnos ezt tapasztaltad. A másik, hogy nagyobb a koraszülés esélye. Mindkettő oka az, hogy a méhed egyszer erőszakosan lett kitágítva.

Ha ez nem lehet a gond, akkor kutakodj lelki téren is! Hogy állsz az akkori abortusszal? Vizsgáld meg magadban, hogy gondolsz erre a tényre, esetleg arra a babára. Ha van mit helyretenned, akkor tedd meg, sokszor a lelki gát áll a kívánt baba kihordásának sikertelensége mögött. Hiszen egyszer már nem akartál egyet. Ilyen a lélek, nem felejt... Szóval, szerintem, ha ez rendben lesz, összejöhet az, hogy ki tudod hordani.

Mindenesetre megkérdezhetnél egy nőgyógyászt, hátha a vizsgálat során kiderül valami, bár, ha megsértették volna a méhfalad anno, nem hinném, hogy itt ülnél még...

2014. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
7 hétbe voltam az abortusnál. a babát meg most a 9 hétbe vetéltem el. azt monta a délpestibe hogy a babának nincs szivhangja pár nap mulva el is vetéltem azota meg egyszerüen nem birok terhes lennni hiábba trobálkozunk
2014. máj. 8. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor elvileg fizikai oka nem lehet... Szerintem próbáld ezeket helyretenni, meg valahogy elengedni ezt az egészet. Nyilván nehéz lehet. De szerintem máshogy nem megy. Szervi oka nincs, hiszen voltál már 2x is terhes... Nagy súly ám mindkettő, ha leteszed, jöhet a baba, és ki is tudod hordani.

Vagy annyira nem bírja a méhed? Nem hinném, a spontán vetélésnél nem tudták az okát? Mert ha a méhszáj zárásának elégtelensége, az lehet az ab-tól, de ahhoz kicsi hétben vetetted el. Én még erre kérdeznék rá orvostól, bár akkor meg lehetnél terhes, csak mindig elvetélnél.

2014. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!