Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen rosszul keresnek...

Tényleg ilyen rosszul keresnek a szerszámkészítők? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ismerősöm akinek a végzettsége gépi forgácsoló és cnc forgácsoló , ma beszélgettem vele és 4 hónapja dolgozik egy cégnél ami szerszámkészítőként vette fel , pályakezdő. 130 ezer ft bruttót kap és 8 óra 50 percet dolgozik. Máshol is ez a helyzet ?

Igaz azt mondta még pár hónapot lesz és keres mást csak legyen több gyakorlati ideje.



2014. máj. 5. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
pályakezdőknél ez a helyzet, akár lézer, akár élhajlító, akár eszterga, akár maró, akár szikra... jobb helyeken talán megadják a 150-et, de kezdőnek többet sehol... esetleg akkor ha szerződés szerint minimálbérrel veszik fel és a "boríték módszert" alkalmazzák
2014. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem azért,ha lesz 1 év tapasztalata jobban kap, de ez gáz. Országos átlagfizetés a net szerint brutto 220 ezer .
2014. máj. 7. 20:31
 3/9 anonim válasza:

Az gáz.


Nálunk a gyártósori operátorok(szakmátlan betanított munkások) keresnek 140 bruttót+műszak pótlékok+20ezer Ft kafetéria+ félévi bónusz.

2014. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerszámkészítő szakmában egy év tapasztalat az nulla!-nekem elhiheted!-egy öreg szerszámos 31 éves tapasztalattal.-ja és Csókolom-mal köszönök a nyugdíjas szerszámosoknak!
2014. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudja,hogy az 1 év kevés a szakmában,de talán a fizetése nőni fog.. Ez a nettó 86000ft +5000 kaje3jagy nagyon kevés.. 07:15től 05:50ig ott van... Egy segédmunkás többet keres. Nem akar nagyot mindjárt az elején,de szerintem nettó 120000 járna neki... Főleg somogy megyében ahol nagyon nagy hiány van belőlük...

Jól csinálja amúgy mert még rak közbe hétvégi suliba szakmát mert ,ha így marad akkor megb.hatja ezt a szakmát... Festőt rakja mivel közös barátunk tavaly végzett kezdőként 100000 kapott napig most már 135000 napi 10óra meló hétvégék nélkül... 1 év munkaviszonya után emelik neki...

Én se találok semmit munkát a fémes szakmáimban , segédmunkát végzek feketén napi 10000 ftért, általában 12 óra naponta...

Vicces ami itt megy...

2014. máj. 18. 19:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a nagy baj vele,hogy szereti csinálni,de megélni nem tud...
2014. máj. 18. 19:41
 7/9 anonim válasza:
Szerintem nézegessen más fele is ha a lehetőségek engedik. Amikor én NC-ztem, diákként az egyetem mellett, én is kaptam annyit, amennyi annak a nettója, pedig nem keveset vonnak az ingyenélők. Egy ismerősöm, egy éves munkaviszonnyal, 3 műszak, túlórával, 220-at tett zsebre a hó végén. Ha szerszámkészítőként akar elhelyezkedni, ott tényleg holtig tanulhat, bár ez a szép benne és jobb helyeken jól meg is fizetik, mert megbecsült szakma. Ha a termelésben forgácsol azt viszonylag hamar be lehet tanulni, és ha váltani akar mondjuk egy év után abból se lenne gondja. Bár az sem mindegy milyen időközönként emel a cége a fizetéseken, mekkora vállalat, és hogy végzi ő a munkáját.
2014. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az a baj a forgácsolóknak nincs munka... Tapasztalatot kérnek,de nem lehet szerezni mert nincs lehetőség,, nekem is hagyományos és cnc forgácsoló végzettségem van ,technikumom azt segédmunkázok..

Talán neki szerencséje lesz kihúz 1 évet szerszámkészítőként azt talán átveszik forgácsolónak vagy valaminek egy másik céghez. Vagy felköltözik Pestre...

2014. máj. 19. 17:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Én bp mellett lakom, itt se jobb a helyzet elhiheted... sajnos kezdőként érdemes szinte minimálbérért is elvállalni, de csak akkor ha géphez is engednek, különben csak az idődet vesztegeted... ha bejutsz valahova, hajtani és pörögni, de ha érdekel a szakma, észre se fogod venni milyen gyorsan telik az idő, én 4 hónap után egyedi/kis szériás gyártásba kerültem, napi szinten tanulok új trükköket, az elmúlt 1-2 hónapban olyan sokat tanultam, hogy ha elém állna az 1 hónappal fiatalabb önmagam, kiröhögném, hogy milyen sötét...

Ez csak a tapasztalatszerző fázis, csak legyen valami az életrajzomban, meg tudás a fejemben, és valószínűleg irány ausztria/németország, mert az itthoni helyzet elkeserítő....

2014. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!