Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egészségügyi járulék fizetés...

Egészségügyi járulék fizetés igénylése önkormányzattól?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy:

"A jogviszony megszűnését követő 46. naptól kell fizetni magunk után Egészségügyi szolgáltatási járulékot, mert az 45 napig érvényes."

Igaz ez? (Vagy esetleg régebbi elavult információt találtam?)


Valamint ha a rendezett jogviszony ennyi ideig (45 napig) tart, akkor az önkormányzathoz pontosan mikor kell elmennem megpróbálni megigényelnem, hogy átvállalják-e a fizetését ennek? Aznaptól már ők rendezik is? Aznaptól megy a jogviszony tovább (tehát folyamatosan), azaz elég a 46. napon elmennem az önkormányzatra?


Vagy inkább hamarabb menjek pár nappal lejárat előtt? (Minek fizetné az ÖK. feleslegesen ha még érvényes?)

Ami a legfontosabb nem akarok elcsúszni 1 nappal sem, ne szakadjon meg a viszony. Köszönöm előre is.


2014. máj. 6. 00:34
 1/1 barna irén válasza:
szerintem azonnal kérdezd meg,mert nem biztos ,hogy átvállalják,akkor pedig az adóhivatalba kell bemenni,mert utólag behajtják rajtad
2015. febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!