Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol lehet ledolgozni azt az...

Hol lehet ledolgozni azt az 50 óra közösségi szolgálatos munkát? ( Ami kötelező az érettségihez. )

Figyelt kérdés

Azt írják, hogy: meghatározottak a keretek, ahol dolgozni lehet. Méghozzá, lehet: egészségügyi, szociális és jótékonysági, oktatási, kulturális és közösségi, környezet-és természetvédelmi, katasztrófavédelmi, óvodás korú, sajátos nevelésű igényű gyermekekkel, tanulókkal, idős emberekkel közös sport-és szabadidős területen folytatható tevékenységek.


Nos, van valakinek valami jó ötlete? :) Lécci, segítsetek! Köszi!!

Olyat, amit egy 15-18 éves ember szívesen megcsinálna!!! :)

Köszönöm!



2014. máj. 11. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért egy 15 éves, meg egy 18 éves nem feltétlenül szereti ugyanazt..


De ezt nem tekintve:

elmész a legközelebbi környezetvédelmi- természetvédelmi egyesülethez, és megkérdezed, hogy így a nyárhoz közeledve nincsen-e valamilyen lehetőség a csatlakozásodhoz. Ilyenkor sok nyári program indul be pl.: fesztiválokon, vagy erdei iskolákban, ökoóvodákban stb stb ahol szükséges a munkaerő.

Kórházakban szoktak lenni alapítványok, vagy nagyon jó kapcsolatokat ápolnak általában velük, ezért érdemes érdeklődnöd ott is.

Katasztrófavédelmi- polgárvédelmi egyesületek is vannak, ezeket megtalálhatod a nagyobb városok kormányablakainál- esetleg az önkormányzat épületénél, és ha már önkormányzatnál jársz akkor érdemes megkérdezned, hogy nincsen-e közhasznú- nonprofit társaságuk, ahol ledolgozhatnád az 50 órát.

Bemehetsz különböző szociális intézményekbe pl.: anyák otthonába, vagy öregek otthonába és megkérdezed tudnak-e adni igazolást munkáért cserébe.


Egyébként az iskolád titkárságához is bemehetsz, és rákérdezel a lehetőségekre, mivel több helyen személyesen jelentkeztek be, és a klik is küldött ki listát nekik.

2014. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
én állatmenhelyre mennék. ne feltétlenül arra gondolj, hogy a kenneleket kell kitakaritanod. :d sétáltathatsz kutyát, etetheted, igazából az is segítség, ha foglalkozol velük.. ha szereted az állatokat ez a legjobb szerintem! már ne is haragudjatok, de én például nem tudnék mondjuk egy idősek otthonába ételt se felszolgálni! tisztelet az ápolóknak, hozzájuk hasonló munkát nem tudnék elvégezni...
2014. jún. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tudom, hogy nem valami aktuális topic, de lehetséges hogy valaki idetéved, szóval miért is ne válaszolnék. Én Zalagerszegen lakom, és ha itt találtam lehetőséget. Na most, nálunk - legalábbis - úgy volt, hogy az sulidnak van már szerződése x intézményekkel (városi óvodák, könyvtárak pl. tuti, meg itt egerszegen az állatmenhely is). Ezekből célszerű válogatni, de ha esetleg falun laksz, és ott szeretnél közszolgálatizni x órát, akkor úgymond szerződést kell köttetned, ofő ebben biztos segít, megkéred, ad egy lapot, kitölteted, visszahozod, így. Ha meg nincs kedved ehhez a cécóhoz akkor feltétlen -már-szerződtetett helyre menj - tuti biztos, hogy van erről valami lista, sulimban pölö' ki van tűzve faliújságra.


(Én pl. a könyvtárba megyek majd, 5 percnyire van tőlünk, kaptam egy nevet tanártól akihez mennem kell majd és eligazít. :D )


Sok sikert!

2016. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!